Retteghetnek a dúsgazdag fociklubok, ha az UEFA Manchester Cityre kirótt kétéves európai kupaeltiltása érvényben marad. A következő „áldozat” a PSG lehet.
Forrás: AFP
Az egész futballvilág árgus szemekkel figyeli, mi történik a Manchester Cityvel. Ha az európai szövetség kétéves eltiltása valóban érvénybe lép, az a többi dúsgazdag egyesületre is kihatással lehet. A döntéstől a legjobban a katari tulajdonban lévő PSG tarthat.
A párizsi csapatot 2017-ben már vizsgálta az UEFA a Pénzügyi Fair Play megsértése miatt, ám akkor nem talált szabálytalanságot Neymar és Kylian Mbappé 402 millió eurós (130 milliárd Ft) együttes átigazolásával kapcsolatban. Sokan azt gyanították, az UEFA elsikálta az ügyet, mert a PSG tulajdonosa, Nasser al-Khelaifi az európai szövetség végrehajtó bizottságának is a tagja, ráadásul médiabirodalmán keresztül eurómilliókat fizet a közvetítési jogdíjakért az UEFA-nak.
Bár később újraindították a vizsgálatot, ezt megtámadták a párizsiak, mondván, lejárt a határideje annak, hogy egy lezárt ügyet ismét elővegyenek. A nemzetközi Sportdöntőbíróság pedig a klubnak adott igazat.
– Ha a City bűnös, akkor más klubokat is fenyeget az eltiltás. A tulajdonosi pénzek szponzori összegeknek álcázása sajnos bevett szokás – mondta a Borsnak Szabados Gábor sportközgazdász.
– A brit együttesnél nemcsak az volt a gond, hogy csaltak, hanem az UEFA-val sem működtek együtt.
Nagy kérdés, hogy a gazdasági érdekeket háttérbe szorítva a legnépszerűbb klubokkal is meglépné-e az eltiltást az UEFA?
– A City és a PSG népszerűségben nem veheti fel a versenyt egy Real Madriddal vagy egy Barcelonával. Nem hinném, hogy a spanyol óriásokat valamikor is szankcionálni merné az UEFA – zárta Szabados.