Árnyékszékbe rejtőző törpenindzsa végezte ki a középkori Japán egyik híres főurát, Ujeszugi Ken- sint. A férfival még legfőbb ellen- ségének nindzsaserege és a mérgezett tűk sem tudtak elbánni, csak a bosszúszomjas törpe, aki mélyen, az ürülék alól támadt a védtelen hadúrra.
Még halála után sem jöttek rá a társai, mi végzett a kor egyik kiváló harcosával, Ujeszugi Kensinnel. A férfi holttestét egy árnyékszéken találták meg, és csak később derítették ki, hogy vélhetően ellenlábasa által felbérelt nindzsák ölték meg, méghozzá egészen elképesztő módon – írta Gy. Horváth László a Nindzsák című könyvében.
A 16. századi Japán egyik legjelentősebb hadura volt Oda Nobunaga. Már családja is vagyonos volt, azonban elképesztő hírnévre Nobunaga tett szert, miután Japán nagy részét meghódította. Nem csoda, hogy eközben számtalan ellenlábast szerzett, köztük Ujeszugi Kensint, aki a kor másik nagy hatalmú fejedelme volt. A gond ott kezdődött, amikor Kensin úgy döntött, megtámadja a verhetetlennek titulált Nobungát. Ehhez buddhistákkal szervezkedve indult meg harmincezres seregével a hadvezér ellen 1578-ban. Ez persze nem kerülhette el Nobunaga figyelmét, aki azonnal bérgyilkosokat küldött ádáz ellenségére. A vezérük egy képzett nindzsa, Ukifune Kenpacsi volt.
A mennyezetgerendára kapaszkodva mérgezett tűk sortüzével próbáltak végezni Kensin testőrségével. Mikor holtan rogyott össze testőrségének feje, Kaszumi Dandzsó is, Kensinhez siettek. Éppen végezni akartak a főúrral, amikor kiderült: a főtestőr csak halottnak tettette magát, valójában nagyon is él, és azon nyomban eltörte Kenpacsi nyakát. Kensin megdicsérte védelmezőjét, aki immáron nyugodt szívvel hajtotta álomra a fejét. Pechjére. Kensin álomittasan, de nyugodt szívvel ballagott aznap oda, ahol a legkevésbé számított támadásra: a ház árnyékszékére, amikor testőrsége vérfagyasztó sikolyra lett figyelmes.
Mire odaértek, már csak uruk holttestét találták meg, a halál okára pedig képtelenek voltak rájönni. Nem csoda, miután elmentek, az árnyékszék mélyéről egy 120 centis törpenindzsa, Ukifuna Dzsinnai bukkant elő, aki nem más volt, mint Kenpacsi testvére. Kiderült: a férfit szintén Nobunga küldte, mintegy biztosítékként, ha testvére elbukik. Dzsinnai ezért már hetekkel korábban gyakorolta egy agyagkorsóban a szűk helyen való támadást és harcot, majd miután végignézte testvére elbukását és halálát, nádszálat vett a szájába, és mélyen a budi aljára merült. Itt várta dárdájával Kensit, akit a legvédtelenebb pillanatban végbélen szúrt, majd magára hagyva a sikoltozó haldoklót, visszamerült a széklet alá, és várt. Úgy tudni, a testőrség soha nem kapta el a törpe bérgyilkost.