Még ilyen válságos időszakban is a nyuszik az elsők Mód Péternek és az Első Nyúlmentő Alapítványnak. Lelkileg már készülnek a húsvéti időszakra, amikor sok állat az utcára kerül.
Forrás: Facebook
Első nyusziját még Péter, az alapítvány kuratóriumi tagja is mondhatni tudatlanul vette magához.
– A barátnőmmel közös nyuszink elvesztése hozott össze a Nyúlmentőkkel. Bár akkor még a mostanihoz képest szinte semmit nem tudtam a nyulakról, és nagyon megviselt az akkori állat halála, ezért jelentkeztünk ideiglenes befogadónak.
2015-ben már hivatalosan is tagja lettem a csapatnak, és azóta közel ezer árva nyuszkónak találtunk együtt új családot.
Péter szerint az állatvédelmet rendszerint mindenki munka és család mellett végzi, afféle hobbiként.
Ő például fagylaltkészítőként keresi a mindennapi kenyerét.
Szerencsére az átlagnál talán több időt tudok tölteni az állatokkal. Szeretem ezt csinálni, így nem élem meg teherként a rengeteg feladatot
– mesélte vidáman Péter a Borsnak.
A Nyúlmentők is betartanak minden ajánlást, amit a koronavírus miatt kérnek az illetékes szervek. Így sajnos most nincs lehetőség örökbefogadásra, mert náluk ez csak úgy lehetséges, ha a leendő új tulajdonos előbb megismeri a kiválasztott állatot, és maga megy érte.
Igyekszünk kerülni az idegenekkel való kontaktust, jelenleg nem adunk örökbe állatot, és az orvosi rendelőbe is csak sürgős esetben megyünk. Azokat a műtéteket, amik várhatnak, mint például az ivartalanítás, inkább lemondjuk.
De közeledik a húsvét, és ilyenkor a nyulak – és sajnos nem csak a csoki vagy plüss változatok – főszerephez jutnak.
– A házi szaporítók már ugrásra készen várják, hogy a nagyméretű házi nyuszikat törpeként eladják egy felkészületlen családnak. Ezek aztán vagy az utcán végzik, vagy visszakerülnek a szaporítóhoz, akinek egyáltalán nem fontos az állat további sorsa. Szóval lelkileg készülünk a húsvéti „cunamira”. Mert sajnos hiába mondjuk el ezerszer, nem segít.
Sokan sajnos megint meg fogják venni a piacon a kisnyuszit, onnantól pedig a jó ég tudja, hogy mi lesz szegénnyel – válik egy pillanatra borúlátóvá az állatvédő, de utána ismét vidáman folytatja.
Már szépen alakul az új nyusziházunk, és amint tehetjük, és lecseng a koronavírus-járvány, újra elindítjuk az örökbeadásokat. Addig viszont nem fogadunk senkit, és mi is csak végszükség esetén indulunk útnak.