Lélegzetvisszafojtva figyeli az egész világ a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos híreket. A legtöbbeket most az érdekel, hogy a tudománynak mikor sikerül ellenszert találnia a gyilkos kórra. A pozitív hírek mindig egy kis reménysugárt keltenek az emberben, így azok a kísérletek is, amelyekkel most a Föld több pontján is próbálkoznak. Egyértelmű bizonyíték ugyan nincs rá, de a kutatók abban bíznak, hogy a koronavírussal szemben valamilyen szinten hatásos lehet a tuberkolózis elleni BCG oltás, ami bizonyítottan számos más baktérium ellen is ad bizonyos fokú védelmet. A kísérletet elsőként az ausztrál kórházakban szolgálatot teljesítő személyzet négyezer tagján végzik el, hogy kiderítsék, a vakcina képes-e enyhíteni a fertőzés tüneteit.
– Minden krónikus megbetegedésben szenvedő és életkora miatt sérülékeny csoport magas kockázatnak van kitéve. A BCG oltásról van egy elképzelés, hogy erősítené a szervezet immunvédekezését, de ez csak egy kísérleti kutatás. Amennyiben ez igazolttá válna, akkor a lakosság nagyon jó helyzetben lenne, mert 1953 óta ez kötelező oltás Magyarországon – mondta az Operatív Törzs szerdai sajtótájékoztatóján az országos tisztifőorvos Müller Cecília.
Az már tudható, hogy kisebb mértékű az új koronavírus okozta halálozás azokban az országokban, ahol az újszülötti védőoltást a 20. század első felétől a mai napig alkalmazzák.
Mindeközben az amerikai élelmiszer- és gyógyszerfelügyeleti hatóság hétfőn engedélyezte a malária ellen is alkalmazott hidroxiklorokin-szulfát és a klorokin-foszfát nevű szerek alkalmazását az új típusú koronavírus okozta Covid-19 kór kezelésére. Donald Trump amerikai elnök bejelentette: a szert kísérleti jelleggel már 1100 páciensnél alkalmazzák New Yorkban. A megnevezett szereket egyébként a malária mellett két autoimmun eredetű betegségre is alkalmazzák.
* * *
A koronavírussal kapcsolatos legfrissebb híreket ide kattintva találja!