Aktuális

Magyar találmány: antibakteriális kesztyűt fejlesztett tudósokkal a Pécsi Kesztyű - Videó

Bors

Létrehozva: 2020.12.16.

Magyar találmány: antibakteriális kesztyűt fejlesztett tudósokkal a Pécsi Kesztyű - Videó

Forrás: Karma Pécsi kesztyű

Mint sajnos mindannyian tudjuk, hatalmas kockázatot jelentenek a lokális és világméretű fertőzéses megbetegedések, mint a koronavírus. Ezek gyors terjedésének legfőbb oka a személyes kontaktus mellett a kórokozóktól hemzsegő felületek érintése, ugyanis a legtöbb kórokozó hosszú ideig képes a különböző felületeken fertőzőképes maradni. A mobiltelefonon például egy hónapig is életképes marad a koronavírus.

Jó ügyért fogtak össze a tudósok és a divattervezők

A Karma Pécsi Kesztyű és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) annak érdekében fogott össze, hogy e kórokozók legyőzésére hatékony, egyúttal komfortos megoldást találjon. Így született meg az „Invisible Pro” antibakteriális bőrkesztyű.

– Felületfertőtlenítésre általában olyan vegyületeket használunk, mint például az etanol, izopropil-alkohol vagy a hidrogén-peroxid – adott rövid helyzetértékelést Dr. Márk László, a PTE Általános Orvostudományi Kar Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézet kutatója, a projekt szakmai vezetője, hozzátéve, ezek a vegyületek ugyan csökkentik a csíraszámot, de hatásuk legfeljebb néhány óráig tart, ők ezért olyan bőrimpregnálási technológiát fejlesztettek ki, ami hosszú távon is antibakteriális hatású marad.

A Karma Pécsi Kesztyű nemcsak egy kesztyűmárka, hanem egy gyártó cég, ai 30 pécsi szakemberrel készít bőrkesztyűket hagyományos kézi technológiával

– A pandémia kezdetén láttuk a nemzetközi és hazai piacainkon kialakult helyzetet. Az első elképzelésünk az volt, hogy egy olyan kesztyűt készítsünk, ami segít az embereknek a gumikesztyű leváltásában. Erre született meg a fertőtleníthető bőrkesztyű. Nemzetközi és hazai piacon is keresett lett a termék, így ez arra sarkallt minket, hogy továbbfejlesszük. Az ötletünk megvolt, de a megvalósításhoz nem rendelkeztünk a megfelelő kompetenciákkal. Ezért a Baranya Megyei Iparkamarához fordultunk, ahol segítettek minket az egyetemmel való együttműködésben. Dr. Márk Lászlóval való találkozás hozta meg az áttörést, aki az általunk szinte elképzelhetetlen fejlesztést megvalósította. Minden félelmünk ellenére egy piacképes, hétköznapi használatra tökéletesen megfelelő, és a jelen egészségügyi helyzetben fontos technikai tudással rendelkező termék jött létre – mondta Hornicz Bernadett, a családi vállalkozás gazdasági vezetője.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek