Az év utolsó napján még azok is ragaszkodnak a bevett szokásokhoz, akik amúgy fütyülnek a babonákra. De nem minden rituálé veszélytelen, Spanyolországban például éjfél után megszaporodnak a kórházak sürgősségi osztályán az ellátásra szorulók.
Forrás: AFP
Szinte minden országban van valami szokás arra, hogyan is kell köszönteni az új esztendőt ahhoz, hogy sikeresebb és gazdagabb legyen az előzőnél. Összegyűjtöttük a legmeglepőbbeket.
Spanyolország: éjfélkor 12 szem szőlőt dobnak a szájukba abban a ritmusban, ahogy az óra elüti a 12-t. Nem csoda, hogy sokan fuldoklással kezdik az új esztendőt, hiszen elég gyorsan kell nyelni a gyümölcsöt. Egyébként a spanyoloknál sokszor közvetítette a televízió is, amint Madrid főterén az összegyűlt tömeg egyszerre eszi a szőlőt.
Svájc: a sörivók valószínűleg el sem tudnak képzelni ennél helyénvalóbb szokást, hiszen éjfélkor 12 korsó sört kell legurítania annak, aki nem szeretné elszalasztani a szerencsét.
Olaszország: a nők szexi piros bugyit, a férfiak pedig piros alsót húznak a ruhájuk alá az év utolsó napján. Régen az is divat volt, hogy a régi, megunt dolgokat kidobálták az ablakon, de ez már egyre ritkább.
Japán: az ajtófélfára szalmacsomót kell akasztani, ez ugyanis távolt tartja a rossz szellemeket. Szintén a keletiek szokása, hogy hangosan kacagnak, hogy vidám legyen az újév.
Görögország: az órások valószínűleg nem túl boldogok, ugyanis ilyenkor minden kezük ügyében lévő órát fel kell húzni, hogy új időszámítás kezdődjön számukra, és maguk mögött tudják az óévet.
Kolumbia: hatalmas bábut vetnek máglyára éjfélkor, amiben néhány petárdát is elrejtenek. Szóval ez a piromán évköszöntő nem éppen veszélytelen móka.
Mexikó: az év utolsó napján a helyiek bőröndökkel sétálnak az utcán, noha valójában sehová sem utaznak. Mert így kiviszik a házból a rosszat, és bevonzzák a kalandokat, az utazásokat az életükbe.