Aktuális

Egy luxustengerjárón akasztotta fel magát József: családja pert indít a hajós cég ellen

Munkatársunktól

Létrehozva: 2021.01.12.

A család ügyvédje szerint a vállalatnak ismernie kellett volna az alkalmazottak elszigetelésének veszélyeit, és megfelelő mentálhigiénés támogatást kellett nyújtania számukra.

Egy luxustengerjárón akasztotta fel magát József: családja pert indít a hajós cég ellen

Az Amerikában perek sokaságát nyerő Rónai Péter ügyvédi irodája vette a kezébe annak a magyar fiatalembernek az ügyét, aki tavaly egy karanténba került luxushajó alkalmazottjaként vetett véget az éle­tének.

Álláspontjuk szerint a hajót üzemeltető cég nem gondoskodott megfelelően az alkalmazottak lelki és testi biztonságáról.

Mint arról tavaly május közepén beszámoltunk: borzalmas tragédia rázta meg az egyik óceánjáró luxushajó dolgozóit. A Carnival Breeze a koronavírus-járvány miatt két hónapja lehorgonyozva várt a kikötési engedélyre Közép-Amerikában, a Bahama-szigeteknél. A fedélzeten egy magyar idegenvezető, Sz. József is dolgozott. A 29 éves férfi 2017 januárjában szerződött le a világ legnagyobb óceánjáró vállalatával, a Carnival Corporationnel. A flottához tartozó és a világot járó Carnival Breeze dolgozójaként az volt a feladata, hogy amikor kiköt a hajó egy városban, akkor bemutassa az utasoknak a helyi nevezetességeket.

A hajón már csak az 1300 fős személyzet tartózkodott, a turistákat a járvány kezdetén azonnal leszállították. A dolgozók közül senki sem kapta el a fertőzést, de így sem köthettek ki. Végül elindulhattak Angliába, ahonnan az utasokat hazaviszik.

Már csak néhány nap volt hátra a fedélzeten, amikor a személyzetnek gyanús lett: napok óta nem hallottak József felől. Végül május 9-én bementek a kabinjába, ahol holtan találták.

A család ügyvédje szerint a vállalatnak ismernie kellett volna az alkalmazottak elszigetelésének veszélyeit, és megfelelő mentálhigiénés támogatást kellett nyújtania számukra. Nem az italhoz való „akadálytalan hozzáférést”. Az áldozat családja kártérítésért harcol, a férfi édesapja a Bloombergnek elmondta, nem a pénzért, csupán szeretnék megtudni az igazságot.

A philadelphiai kacsahajó vagy a Costa Concordia tragédiája kapcsán Rónai Péter számos tapasztalatra tett szert. A kacsahajó-baleset két magyar áldozatának hozzátartozói – peren kívül megegyezve – 15 millió dollárt, azaz több mint 3 milliárd forintot kaptak. De a sztárügyvéd irodája, a Ronai & Ronai képviselte a 2017-ben, Las Vegasban történt szállodai lövöldözés áldozatait is, ahol közel 800 millió dolláros összeget sikerült kiharcolnia a cégtől.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek