Meglepő eredményre jutott egy étkezési szokásokat vizsgáló kutatás. Mint kiderült, az elvárt hatás szöges ellentétét váltja ki a vacsora elhagyása.
Forrás: Pixabay
Az Oszakai Egyetem kutatói több mint 25 ezer hallgató étkezési és életmódbeli szokásaikat vizsgálták, mely során kiderült, hogy egyértelmű összefüggés fedezhető fel a vacsora elhagyása és a súlygyarapodás között.
A három évnyi adatot vizsgáló tanulmány megállapította, hogy a kísérletben résztvevő elhízott férfiak 10,8%-a, és a túlsúlyos nők 17,1%-a nem fogyaszt vacsorát. Ez az érték magasabb, mint a reggelit vagy az ebédet elhagyók esetében.
A kísérletből az is kiderült, hogy a rendszeres vacsorázókkal szemben ezeknek az embereknek a jelentős része fogyaszt alkoholt, dohányzik, ráadásul rendszertelenül is étkezik.
A kutatóknak egyelőre nem teljesen világos a furcsa összefüggés tudományos alapja, az azonban egyértelműen kiderült, hogy
a rendszertelen étkezés túlzott energiabevitelt eredményez.
Ez azt jelenti, hogy különösen a vacsora elhagyása magasabb éhségküszöböt eredményez, ennek következtében a szükségesnél jóval több táplálék kerül elfogyasztásra.
A tanulmány meglepő eredményét továbbra is vizsgálják a szakemberek, az mindenesetre bizonyos, hogy a reggeli és a vacsora elfogyasztásának gyakorisága kritikus életmódbeli tényező lehet a túlsúly és az elhízás megelőzésében.
(via)