A WHO, az Egészségügyi Világszervezet táplálkozási tippeket adott ki a kiegyensúlyozott, biztonságos és takarékos táplálkozás érdekében a karantén vagy a kijárási korlátozás idejére.
A pánikszerű vásárlási magatartás negatív következményekkel járhat, például hozzájárulhat az élelmiszerárak emelkedéséhez. Ezért fontos figyelembe venni a saját és a mások igényeit. Mérje fel, mi van már otthon, és csak azt vegye meg, amire szüksége van. Mindenképpen vegye figyelembe, hogy mi van a spájzban, és használja fel a rövidebb eltarthatóságú ételeket.
Használjon friss alapanyagokat, és azokat, amelyeknek rövidebb az eltarthatósági ideje. Ha friss termékek, különösen gyümölcsök, zöldségek és csökkentett zsírtartalmú tejtermékek állnak rendelkezésére, ezeket helyezze előnybe a nem romlandó termékek helyett. Az élelmiszer-pazarlás elkerülése érdekében fontolja meg a maradék lefagyasztását egy másik étkezéshez.
Főzzön a gyerekeivel, ami egyúttal jó alkalom, hogy már kicsikortól elsajátítsák az egészséges étkezési szokásokat. Készítsen házias ételeket, olyanokat, amiket a mindennapi élet során nincs ideje elkészíteni. Számos egészséges és finom recept megtalálható az interneten.
Bár az otthoni ételeket prioritásként kell kezelni, sok vállalkozás kínál most ilyen szolgáltatást. Az élelmiszerek szállításánál fontos, hogy az biztonságos hőmérsékleten történjen: 5 °C alatt vagy 60° C felett.
Ügyeljen az adagok méretére. Vegye figyelembe, hogy egy gyereknek a felnőttnél kisebb adagra van szüksége. A hosszabb ideig tartó otthonlét a korlátozott tevékenység mellett túlevéshez és elhízáshoz is vezethet.
Csak az egészséges étel az egészséges táplálék. A jó élelmiszer-higiénia alapelvei a következők: mindig tartsa tisztán a kezét, a konyhát. Külön edényt biztosítson a nyers és főtt ételeknek, a hûtôszekrénnben is válassza el ezeket egymástól. A nyers húst és a friss termékeket alaposan főzze meg, és az ételt tartsa biztonságos hőmérsékleten: 5 °C alatt vagy 60 °C felett.
Most is fontos
a zöldség Növelje a gyümölcs- és zöldségfogyasztást, egyen hüvelyeseket hetente legalább háromszor. Tészta és rizs helyett inkább ezeket válassza.
Korlátozza a cukor, a zsír és a só bevitelét. Ha valami édesre vágyik, részesítse előnyben a friss gyümölcsöket. Válasszon olyan ételkészítési módszereket, amelyek kevesebb vagy semmilyen zsírt nem igényelnek. Kevesebb, mint 5 g sót fogyasszon naponta. Ennek elérése érdekében helyezze előtérbe a csökkentett vagy hozzáadott sótartalmú ételeket. Kerülje az extra só hozzáadását a főzésnél és az asztalnál.