A tömeges koronavírus elleni oltás megszervezése és lebonyolítása hatalmas feladat, ám úgy tűnik, Magyarország jól veszi az akadályt. Az oltások beadása biztonságosan és flottul zajlik a hazai oltópontokon.
Forrás: Pexels.com
Dr. Rusvai Miklós víruskutató már nagyon szeretné megkapni a koronavírus elleni oltást, ám az oltási sorban eddig még nem került rá a sor. Bár ő maga még nem vette fel a vakcinát, feleségét – aki egészségügyben dolgozik – elkísérte az oltópontra a nagy napon.
– A személyes tapasztalatunk nagyon pozitív volt, illetve a környezetem véleménye is igen kedvező a hazai oltópontokkal kapcsolatban. Ahol én jártam a feleségemmel, minden gördülékenyen, határozottan és időben zajlott. A katonák és a nővérek udvariasak, hatékonyak, kedvesek és segítőkészek voltak
– mondta el a virológus, aki elárulta, hogy egy fő beoltása körülbelül másfél percet vesz igénybe, de a kérdőív kitöltésével és a fél órás megfigyelési idővel nagyjából 45 perces programra kell készülni az oltásra érkezőknek.
– A kérdőívet a helyszínre érkezéskor kellett kitöltenie, ami körülbelül 5 percet vett igénybe. Olyan alapvető kérdések szerepelnek benne, hogy allergia, krónikus betegség, terhesség fennál-e. Legelőször, a belépésnél a katonák ellenőrizték a testhőt, és az oltás helyszínére irányították a nejemet. Miután beadta a kérdőívet, néhány perc múlva név szerint be is hívták, majd a beadást követően fél óráig megfigyelték. Az idő letelte után újra név szerint szólították, megkérdezték, van-e panasza, jól érzi-e magát, és csak ez után kapta meg az oltási lapot
– mesélte tovább a professzor, akinek felesége a Pfizer oltást kapta meg, és már túl van a második dózison is, sőt már a védettséget is megszerezte.
– A feleségemnek az első dózist követően fájt a karja, a második dózis után pedig hőemelkedése volt. Ezek a tünetek természetesek és köszönő viszonyban sincsenek azokkal a súlyos következményekkel, amit a fertőzés maga okozhat – zárta Dr. Rusvai.