Csak a Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján legalább 20 várandós nő kap oxigént, legalább négyen pedig lélegeztetőgépre szorulnak.
Forrás: Pexels.com
Már kétszer kellett sürgősségi császármetszést végezni a Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján, hogy mentsék a magzat és az édesanya életét – tájékoztatta Falus Ferenc az ATV-t. A korábbi tisztifőorvos elmondta, hogy a koronavírus fertőzött kismamákat az Üllői Úti Klinikán ápolják. Arról, hogy mi az oka annak, hogy a járvány harmadik hulláma a kismamákat is jobban érinti, az alábbiakat nyilatkozta.
Az új mutáns vírusok jobban támadják a terhes nőket, mint az eredeti vuhani kórokozó
– emelte ki Falus Ferenc.
Bedő Szilvia gyermeke is sürgősségi császármetszéssel jött a világra, mert édesanyja kritikus állapotba került a koronavírus miatt. Szilvit rohammentővel vitte Budapestre, ahol a kiírt december 20-ai dátum helyett még aznap este, november 15-én császármetszéssel segítették világra a kislányukat.
Ahhoz, hogy mindketten túléljék, muszáj volt elvégezni a császárt. Szilvi a műtét után először oxigénmaszkot kapott, majd lélegeztetőgépre kellett kötni.
– Később egy másik kórházba szállították, ahol
műtüdőt kapott, és negyven napig mélyaltatásban tartották.
– Ekkor az orvosai szerint tíz százalék esélye volt az életre. Amikor végre láthattam egy ablakon keresztül, a bánattól majdnem összetörtem – mesélte a Borsnak megtörten Szilvi párja József, aki rettentő hálás Szilvi orvosainak, hiszen megmentették a nő életét.
Szilvi végül gyógyultan hagyhatta el a kórházat.