A világjárványt okozó koronavírus eredetének kutatása év eleje óta zajlik, s úgy néz ki, meg is találták a bizonyítékot arra, honnan terjedt el a vírus. Az Egészségügyi Világszervezet hamarosan kiadja az összegző jelentést.
Forrás: Schutterstock
Egy nemzetközi szakértői bizottság év eleje óta a koronavírus eredetét kutatja Kínában. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) várhatóan a következő két hétben ki is adja a vizsgálatokról szóló eredményeket – adta hírül az npr.org.
– mondta a kutatócsoport egyik tagja, Peter Daszak betegségökológus. Daszak szerint még maga a kormány is úgy véli, hogy a vírus ezekről a vadgazdaságokról jutott ki, ugyanis
2020 februárjában lezárták őket, sőt pontos utasításokat adtak ki, hogy miként kell megsemmisíteni az állatokat.
A vadgazdaságok egy projekt részei, mely segíti a vidéki szegénység felszámolását. A programban különböző vadállatokat, köztük cibetmacskákat, sülöket, tobzoskákat, nyestkutyákat és bambuszpatkányokat fogtak be, majd azokat fogságban tenyésztették. Daszak szerint a SARS-CoV-2 vírus először az egyik telepen terjedt át denevérről egy másik vadállatra, majd később az emberre.
A kutatók azt is kiderítette, hogy ezek a vadállattelepek beszállítottak arra a vuhani piacra, ahol a koronavírus okozta COVID-19-betegség első esetei köthetők. A piacot 2019. december 31-én bezárták.