Gyakran előfordul, hogy valami nem úgy sül el a konyhában, ahogyan elterveztük. Most néhány lehetséges katasztrófát segítünk megelőzni.
Forrás: Shutterstock
Nem szégyen hibázni a konyhában, főleg akkor, ha a probléma önhibánkon kívül lépett fel. Mutatunk öt olyan konyhai katasztrófát, ami gyakran előfordul, mégsem tudjuk hirtelen, mit tehetnénk ellene, vagy inkább még azelőtt, hogy megtörténne.
Mivel a műanyag edények porózusak, tehát lyukacsos belső szerkezettel rendelkeznek, gyakran megtartják a szagokat. Aggodalomra semmi ok, az ilyen edényeket béleljük ki gombócba gyúrt fekete-fehér újságpapírral – tároljuk őket így a következő használatig, és mire legközelebb a kezünk ügyébe kerülnek, eltűnik a kellemetlen szag.
A lisztben, tésztában, zsemlemorzsában, rizsben rejtőzködő apró kártevők jelenléte könnyen megelőzhető egyetlen babérlevél használatával.
Ha véletlenül az utolsó adag tejünk is leégett, ne pánikoljunk, adjunk hozzá egy csipet sót, az kellően enyhíti az égett szagot és ízt.
Nincs nagy baj, ha erős zsírréteg úszkál a levesen vagy a pörköltön – habár nem túl szép látvány. Többféle módszerrel is könnyen megszabadulhatunk a zsírtöbblettől: ha van időnk, tegyük be a fazekat a hűtőbe fél órára, majd egyszerűen kanalazzuk le róla a megszilárdult zsírt. Ha nincs időnk, dobjunk az ételbe néhány jégkockát: a zsír gyönyörűen feltapad majd rájuk, és rögtön el is lehet őket távolítani.
Kellemetlen, de előfordul, hogy megszalad a só egy-egy leves készítésekor. A rengeteg munkába fektetett óra azonban nem veszik el: ha már a jól ismert nyers krumplis módszer sem segít, próbálkozzunk egy kanál cukorral, vagy egy löttyintésnyi almaecettel.
(via)