Mi abszolút egyetértünk a kutatás eredményeivel.
A munka a boldogság egyik kulcsa, gondolhatnánk, és ez valóban így is van, ha nem visszük túlzásba. A Cambridge Egyetem munkatársai nemrég egy felmérést készítettek azzal kapcsolatban, hogy a munkavégzés és az emberek boldogsága milyen kapcsolatban áll egymással.
Az 5000 fő részvételével készült kutatásból kiderült, hogy
azok, akik elvesztették a munkájukat, nagyobb eséllyel lesznek mentális betegek, ugyanakkor a legboldogabbnak a vizsgálati alanyok közül azok mondták magukat, akik csak részmunkaidőben hetente egy vagy két napot dolgoztak.
Brendan Burchell, a kutatás vezetője maga is meglepődött a végeredményen, hiszen arra számítottak, hogy a legboldogabbak azok lesznek, akik egy héten 3-4 napot dolgoznak.
Azonban a tudósok szerint hetente egy nap munka is elegendő ahhoz, hogy biztosítsa számunkra a szellemi jólétet és a foglalkoztatottsággal járó boldogság előnyeit. Ahogy az is régóta ismert már, hogy a klasszikus, 40 órás munkahét már rendkívül idejétmúlt elképzelés, és a munkáltatóknak is el kellene gondolkodniuk azon, hogy a hosszabb távú sikerekért kevesebb, mint öt nap robotot kellene előírnia az alkalmazottaiknak.
Az ipari forradalom idején heti 100 órát dolgoztak az emberek, de ennek már évtizedekkel ezelőtt vége szakadt. Én magam is átálltam már a heti három napra, és például a női munkavállalók esetén is ez a három nap lenne az idális
– vélekedik a szakember.
(via)