Aktuális

Szlávik János: még legalább 2-3 hétig ilyen óriási nyomás lesz az egészségügyön

Bors

Létrehozva: 2021.03.31.

Továbbra is gyorsan terjed a koronavírus brit változata, az új fertőzöttek közül szinte mindenkinél ezt mutatják ki. A mutáns agresszív, ezért nem ajánlott idén összeülni sonkázni a rokonokkal.

Forrás: Ripost

Gyorsan és alattomosan terjed a brit mutáns, Müller Cecília szerint jelenleg senki sincs biztonságban. Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa szerint nehéz megjósolni, hogy mi lesz a következő napokban, de hogyha ilyen sok beteg érkezik a kórházakba, akkor még legalább 2-3 hétig óriási nyomás lesz az egészségügyön.

Hátradőlni még nem szabad

Szlávik János szerint most nagyon szigorúnak kell lenni. Szerinte az ország átoltottsága messze nem engedi meg azt, hogy megkezdődjön a nyitás.
– Mindenki a nyájimmunitást várja, – ami 6-7 millió ember védettségét jelenti – ettől még messze vagyunk.

Nem szabad azért hátradőlni, mert mi ilyen jól állunk Európában az átoltottsággal

– fogalmazta meg Szlávik János, a Hír TV Magyarország élőben extra műsorában. Szerinte idén sem tanácsos a locsolkodás és a családi összejövetelek megtartása.
– Sajnos én azt kell, hogy mondjam, hogy ebben a helyzetben mi, akik látjuk a járvány dinamikáját, látjuk olykor azokat a fiatalembereket is, akik megbetegszenek, azokat az időseket, akiket éppen a családtagjaik fertőztek meg, mi nem mondhatjuk azt, hogy engedjük a családi rendezvényeket.

– Aki be van oltva, az nagyon nagy biztonságban van. Attól függ, hogy melyik oltást kapta, nagy valószínűséggel valóban nem lesz súlyos beteg, de megfertőződhet, esetleg kis mértékben át is adhatja a vírust – világított rá az infektológus.

Új technológiájú oltás is érkezik

Sokan vannak, akik nagy biztonságban érzik magukat, mert megkapták az első oltást, vagy átestek a fertőzésen. Szlávik János szerint senkinek nem szabad hiú ábrándokban ringatnia magát.

A legújabb kutatások szerint úgy tűnik, hogy a legnagyobb biztonságot az adja, ha valaki átesett a fertőzésen és ezt követően kap egy oltást körülbelül 2-3 hónap múlva.

– A legnagyobb antitest szinteket náluk lehet mérni, még magasabb annál is, aki valamely védőoltásnak a két dózisát kapja. Úgy tűnik, hogy az átesettség plusz oltás az hihetetlenül magas védettséget biztosít, de itt persze kis különbségekről van csak szó, hiszen tudjuk két oltással is 80 akár 90 százalékos védettséget lehet elérni. Egy oltás még nem elég – hívta fel a figyelmet a főorvos, aki hozzátette, hogy az első oltást követő két-három hétben természetesen van már némi védettség, de nem szabad, hogy ez hamis illúzióba kergesse az embereket.

– Nekik ugyanúgy kell védekezni, maszkot használni, vigyázni magukra, mert az, hogy valamilyen védettség van, nem azt jelenti, hogy nem fognak megfertőződni, esetleg még súlyosan is.

Tessék betartani az oltási rendet, az oltások nagy részénél 2 oltás kell és a másodikat követő egy-két hétben alakul ki ez a bizonyos maximális védettség

– magyarázta el az infektológus, aki arról is beszámolt, hogy akár már áprilisban érkezhet Magyarországra egy igen biztató új technológiájú vakcina.

– Nemsokára érkezni fog Magyarországra egy fehérje alapú védőoltás, ami állítólag szinte valamennyi mutáns ellen csaknem 100 százalékban hatékony. Ez rendkívül jó hír. Magyarország ebből is rendkívül sokat kötött le.

Novák Katalin: Regisztráljanak a kismamák

Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter kedden a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában arra kérte a kismamákat, hogy regisztráljanak az oltásra és hangsúlyozta, hogy fontos, hogy felvegyék a kapcsolatot a háziorvossal, mivel ő fogja megszervezni nekik a vakcinációt. A miniszterasszony hozzátette, hogy a kismamákat és a szoptatós anyukákat a Pfizer-BioNTech- és a Moderna-vakcinával oltják.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek