Aktuális

Ha nem bírja a nyári forróságot, menjen a föld alá!

Bors

Létrehozva: 2021.08.16.

A hőség változatlanul tombol, aki pedig akarta, már bőven kifürdőzhette magát. Ha unja már a strandokat, és a forróságot sem bírja, akkor csodálja meg Magyarország barlangjait.

Ha nem bírja a nyári forróságot, menjen a föld alá!

Összeállításunkban olvashat a Budai-hegység leghosszabb rendszerétől kezdve, évszázadok óta látogatott cseppkőbarlangon át, a világ leghosszabban bevilágított barlangján keresztül, egészen a csónakkal is bejárható föld alatti világig minden olyan természeti kincsről, mely akár az ön közvetlen közelében, akár mindössze néhány órás autóút végén terül el.

Aggteleki cseppkőbarlang

Az évszázadok óta látogatott cseppkőbarlang teljes hossza több mint 25 km, ahol annak idején már a neolitikum embere is menedékre lelt: a Csontváz teremben egy barlangi medve maradványai, illetve különféle szerszámok mellett még a török idők alatt idemenekült, majd sajnálatosan éhen halt emberek csontvázai is láthatók. A sokszor koncerteknek is otthont adó Hangversenyterem misztikus hangulatát, valamint káprázatos szépségét fény és hangjáték teszi teljessé.

Jósvafői barlang

A két kilométeres kiépített szakasz a világ leghosszabb villanyvilágítással, illetve járdákkal kiépített barlangja: a túra útvonala a Styx-patak medre mentén, hazánk legmagasabb állócseppkövét, a 19 méter magas Csillagvizsgálót is érintve halad – az Óriások-termében még rövid zenehallgatás is „mélyíti” az élményt.

Pálvölgyi-barlang

A Budai-hegység leghosszabb barlangrendszerének feltárt hossza a 7 kilométert is meghaladja, mélysége pedig 104 méter. Levegője gyógyhatású, ám a hőmérséklet meglehetősen alacsony: mindössze 11 fokos. Kiváló akusztikájú Színház-terme mellett legérdekesebb látványosságai a csillogó kalcitkristályok, illetve kagylólenyomatok, valamint a meseszerű cseppkövek különleges sziklaalakzatai: látható itt krokodil, elefánt, szomorúfűz, sőt, még Hófehérke és a hét törpe is feltűnik.

Abaligeti-gyógybarlang

A formakincseiről, cseppköveiről híres barlangot azért is érdemes meglátogatni, mivel a 97 százalékos páratartalmú levegőnek, illetve az abban keringő kalcium-ionok gyulladáscsökkentő hatásúak, melyek jó szolgálatot tehetnek a légúti, allergiás, valamint asztmatikus betegségekben szenvedőknek – és akkor a denevér múzeumról még nem is beszéltünk.

Tapolcai-tavasbarlang

A 3 kilométer hosszú barlang egy 200 méter hosszú, jól megvilágított vízi szakasszal várja a kalandorokat egy kis föld alatti csónakázásra. A víz mélysége alig 1 méter, hőmérséklete pedig a levegővel egyetemben 20 fok körül van. Apropó világítás: a vízben még az egyedüli módon ott megélő halfajtát, a csetrit, más néven a fürge csellét is szemügyre vehetjük.

Miskolctapolcai Barlangfürdő

Ha pedig valaki még a föld mélyén is lubickolni szeretne, látogasson el az öreg kontinensen unikumnak számító, barlangfürdővé alakított Tavas-barlangba, melynek kellemes hőmérsékletű termálvízében mesebeli élmény a fürdőzés. Az ember úgy érezheti magát, mintha csak egy vulkán mélyén pancsolna – a levegő ugyan enyhén párás, viszont kétségkívül pormentes és kristálytiszta.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek