Sokan nem tudják, de lehet néhány olyan hétköznapi élelmiszer a hűtőben, amelyeknek egyes részei mérgezőek.
Bármilyen étel veszélyes lehet, ha nem megfelelően készítik elő, ha lejárt a szavatossága. Gyomorrontáshoz vezethetnek, de egyes, minden nap fogyasztott élelmiszerben még olyan anyagok is vannak, amikről sokan nem is tudnak. Persze helyesen feldolgozva semmi problémát nem okoznak, de nem árt odafigyelni.
Rebarbara:
A levelei mérgezőek, oxalát savat tartalmaznak, amely kisebb mennyiségben légzési elégtelenséget, görcsöket, veseelégtelenséget okozhat, 11 kilogramm pedig már halálos belőle.
Vörös bab:
Kiválóan alkalmas chilihez vagy salátához, de gondosan elő kell készíteni, különben ahogy a legtöbb hüvelyes, gyomor- és bélrendszeri panaszokat válthat ki. A legalább pár órás áztatás a vörös bab esetében életmentő lehet, ugyanis nagy mennyiségű fitohemagglutinint tartalmaz, ami nyersen hányást és hasmenést okozhat már néhány szem után is.
Krumpli:
A burgonya szára és levele mérgező, ezért is ódzkodtak fogyasztásától évszázadokig, persze mi csak a gumóját fogyasztjuk, ami tápláló és egészséges. Zöld burgonyát azonban semmiképp se fogyasszunk! A zöld toxin gyomor, bélrendszeri zavarokat, kómát és akár halált is okozhat a fogyasztást követő 24 órán belül.
Cseresznye, barack, alma:
Ezeknek a gyümölcsöknek nem véletlenül nem fogyasztjuk a magját, rettentően kemény és keserű. A keserű aromáért az amigdalin nevű vegyület a felelős, ami az emésztőrendszeri savakkal érintkezve cianiddá alakul. De nem kell aggódni, a mag kemény burkát a gyomorsav nem tudja lebontani, még azelőtt távozik a szervezetből, hogy problémát okozna.
Kesudió:
A trópusi kesufa magját azért nem árulják a héjában, mert az anarcadic nevű, erősen mérgező savat tartalmaz, ami megérintve bőrirritációt, kis mennyiségben véletlenül lenyelve gyomorrontást okoz, nagyobb adagban pedig halálos lehet.