Aktuális

Viszlát fejfájás: Ezzel az egyszerű módszerrel védekezhet a légköri frontok kínzó hatásai ellen

Bors

Létrehozva: 2021.08.15.

Egyre gyakrabban törnek ránk mind erősebb légköri frontok, de nem törvényszerű, hogy egyre többet szenvedjünk is miattuk. Lássunk néhány módszert ellene!

Forrás: Shutterstock

Csak néhány a közelmúlt híreiből: „Az országos és a budapesti melegrekord is megdőlt” (június 23.), „Több mint 40 fokot mértek Adonyban, megdőlt a melegrekord” (július 8.), „Alakul ez szépen, 113 éves melegrekord is megdőlhet ma (júlus 14.)”.

Hasogató fejfájás

Egyre-másra tör ránk a hőség, de időnként meglepően le tud hűlni az idő. Viharfrontok érnek el bennünket pillanatok alatt, hol Baranyában, hol Borsodban tarol le tetőket a szélvihar, egyre gyakrabban valóságos jégbombák záporoznak az égből. Ma már a frontérzékenység emiatt is egyre többeket érint. Az időjárás gyors, szélsőséges változásai sokunkra vannak rossz hatással.

Ingerlékenyekké, rosszkedvűvé válhatunk, a hasogató fejfájás is gyakori tünet. Migrén, szédülés, figyelemzavar, magas vérnyomás, hasogató ízületek: csak néhány a fronthatás miatt kialakuló tünetek közül. Sokan a csontjaikban érzik a légköri frontok változását, meglévő betegségeik jönnek elő, vagy erősöd­nek fel. Sokaknál komoly egészségügyi gondokat idéznek elő a frontok, a légnyomás és a páratartalom gyors változása befolyásolja a halálozási statisztikát is.

Van, aki meg sem érzi

Persze, nem mindenki érzékeny a frontokra. A kor, a testsúly, a nem és az egészségi állapot is befolyásolja. Aki sokat stresszel, túlsúllyal küzd, immunrendszere is erősítésre szorulna, szív- és érrendszeri panaszokkal küzd,  idős vagy éppen még kisgyermek, nagyobb eséllyel érzékeny az átvonuló frontokra. De miről is van szó pontosan?

* Nos, melegfront idején emelkedik a légnyomás, fokozódik az ereinkre nehezedő nyomás, ezért a vérnyomásunk, vércukorszintünk emelkedni kezd.

* Hidegfront érkezésekor viszont csökken a légnyomás, így vérnyomásunk is. A légnyomás gyors esése elősegítheti a szívkoszorúereken belül lévő meszes plakkok leszakadását, mint tudjuk, ez a szívinfarktus legfőbb oka. Ízületi gyulladásokkal, migrénnel, reumás panaszokkal reagálhat a hidegfrontra a szervezet.

Van védelem!

S hogyan enyhíthetjük a frontérzékenység tüneteit? Nos, ne nyúljunk azonnal a gyógyszerekhez! Ahhoz, hogy ellenállóbbá váljunk a fronthatásokkal szemben, gondoljuk át az ét­kezési szokásainkat.

Fogyasszunk ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag zöldségeket, gyümölcsöket, mint amilyen a paprika, a narancs, a káposzta. B1-, D- és E-vitaminnal, magnézium- és káliumtartalmú ételek fogyasztásával csökkenthetjük a kiszolgáltatottságunkat. Fontos: a gyakran sportoló, egészségesen táplálkozó emberek alig érzik meg az időjárás változásait., mert szervezetük ellenállóbb, és alkal­mazkodóbb. Kipróbálhatunk gyógyteákat, így például az orbáncfű-, a gyömbér- vagy az édeskömény- teákat, ezeknek az az előnye a gyógyszerekkel szemben, hogy természetes hatóanya­gaik nem károsítják a szervezetünket.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek