<p>A szülők kártérítést követelnek, bár tudják, kislányuk ettől nem fog feltámadni.</p>
Sosem felejti el a Ross család azt a tragikus júliusi napot, amikor kislányuk, a tízéves Danika vízbe fulladt és nem csak azért, mert elvesztették azt, akit a legjobban szerettek, hanem azért, mert a kicsi testvérei még ma is rémálmokra ébrednek, ugyanis végignézték, ahogy az életéért küzd.
Danika Washington államban, egy Quincyben lévő mesterséges tóban vesztette életét, beszippantotta a tó leeresztő csöve, ő pedig nem tudott a vízfelszínre jönni. A tó egy borászat területén van és a szülők szerint semmi nem figyelmezteti az arra járókat a veszélyre – ezért követelnek most kártérítést a cégtől.
Fürdeni viszont lehet benne, Danika is a két testvérével pancsolt, amikor megtörtént a baj. A szülők szerint a leeresztő-csövet nem fedte megfelelő borítás és a szükségesnél nagyobb is volt.
A szívóerő pedig olyan nagy volt, hogy Danikát behúzta az első, 90 fokos kanyarulatig is, majd összeroppantva a testét tovább szállította a csőrendszerben a szivattyúkig. A két testvér észlelte a bajt, meg is próbálták kihúzni a lányt a csőből, de túl erős volt a szívás.
Még felfogni sem tudom, hogy a kislányom meghalt, pláne azt, ahogyan véget ért az élete. Belegondolni is szörnyű, hogy mit élt át az élete utolsó pillanataiban. Nincs remény. Minden nap azt gondoljuk, hogy majd a következő könnyebb lesz, de nem lesz
– idézte Danika édesanyját, Margaritát a Daily Mail.
Az apuka, Simon Ross pedig azt mondta, hogy Danika halála az egész családot traumatizálta, legfőképp a két testvért, akik közvetlen közelről végignézték a haláltusáját.
A család ügyvédje szerint a tragédia könnyen megelőzhető lett volna, ha a cég rácsokat szereltet a cső szájára, vagy érzékelőket a rendszerbe, amik azonnal leállítják a szivattyúzást, ha idegen tárgy kerül a rendszerbe.