Mindenre elszánt gazemberek állapotfelmérést ígérnek az idős embereknek, melyet követően jó pénzért adnak el nekik gyógyhatásúnak mondott termékeket, szolgáltatásokat.
Forrás: Pexels.com
A különféle közösségi portálokon piti csalókra figyelmeztető felhívások jelentek meg a közelmúltban, melyek egy voltaképp régi metódus leporolásáról szólnak. Ennek értelmében az elkövetők nemcsak felkínálják számukra az egészségügyi állapotuk javítását illető szereket vagy eszközöket, de rá is beszélik őket azok megvásárlására.
A koronavírus-járvány berobbanása óta sorra nyílnak a budapesti központok, melyek
jelképes összegű, akciós szűrő- vagy állapotfelmérő vizsgálatra invitálják a 60 év felettieket.
A „partnerüzletek" olyan álláshirdetéseket tettek közzé, melyek luxus munkakörnyezetet, teljesítmény alapú bérezést, heti kifizetést, rendszeres továbbképzéseket, valamint motivált csapatot ígérnek a fiataloknak – csak az nem derül ki azonnal, hogy milyen célra is keresik az értékesítőket. Persze
egy állapotfelmérés, illetve egyes termékek értékesítése önmagában még nem bűn.
Viszont egy szernek, illetve eszköznek tudományosan nem bizonyított gyógyhatást tulajdonítani már az.
A csalók az értékesítés során ugyanis megtévesztik az időseket: indokolatlan félelmet keltenek bennük, sőt,
megalapozatlanul kóros elváltozást diagnosztizálnak nála annak érdekében, hogy áldozatuk megvásárolja a megoldásként kínált „gyógyszert”.
Sajnos egyre több erről tanúskodó hozzászólás kering az interneten. Egy ehhez hasonló elven működő „vállalkozás” egykori munkatársa például egy videóban arról tett vallomást, hogy korábbi tevékenysége miatt lelkifurdalást érez, de persze ő szabályt erősítő kivételek egyike.
Megjelent rólunk, hogy nyugdíjasokat vertünk át. Van valóságalapja. Hogy erkölcsösen viselkedtünk-e minden helyzetben? Úgy gondolom, hogy nem. Rengeteg olyan helyzet volt, amit már megbántunk utólag”
– fejtette ki az illető, hozzátéve, hogy több ezer ügyfelük volt.