Választás

15 éve vezették be Gyurcsányék a vizitdíjat, Márki-Zay szerint hiba volt eltörölni

Létrehozva: 2022.02.15.

Éppen 15 éve, 2007. február 15-én vezette be a Gyurcsány-kormány a vizitdíjat és kórházi napidíjat. A Fidesz kezdeményezésére kiírt népszavazás eredményeként végül kénytelen volt eltörölni ezeket a baloldali kormány. Márki-Zay Péter azóta is ezen sajnálkozik.

Gyurcsány Ferenc a 2006-os országgyűlési választások előtt még a csillagot is lehazudta az égről annak érdekében, hogy újraválasszák az emberek. 2006 tavaszán, az akkor ellenzékben lévő Orbán Viktorral rendezett televíziós vitán például határozottan cáfolta, hogy fizetőssé tenné a baloldal az egészségügyet. A Fidesz elnökét hazugsággal vádolta, jóllehet azóta pontosan tudjuk, hogy Gyurcsányék akkor már valóban tervezték, később pedig be is vezették a vizitdíjat és a kórházi napidíjat. 

Pontosan 15 évvel ezelőtt, 2017. február 15-én a baloldali horrorkormányzás az emberek akarata ellenére végül tényleg fizetőssé tette a magyar egészségügyet. Az intézkedés ellen az akkor ellenzékben lévő Fidesz kezdeményezett népszavazást.  A referendumon végül több mint nyolcvan százalékos fölénnyel mondtak nemet a magyar emberek a vizitdíjra és a kórházi napidíjra. A baloldali kormány a népszavazás eredményének ismeretében 2008. március 31-ével megszüntette a vizitdíjat.  

A szomorú valóság azonban az, hogy a baloldal a mai napig nem mondott le arról, hogy ismét bevezessék a vizitdíjat. Miniszterelnök-jelöltjük az a Márki-Zay Péter, aki maga jelentette ki,  hogy hibának tartja a vizitdíj és a kórházi napidíj eltörlését, és szerinte egy ”demokratikus országban” erről nem szabadott volna népszavazást tartani. 

A baloldali politikus azt is hangsúlyozta egy interjúban, hogy ő akkor nyugodt, ha fizetős az egészségügy.

A baloldal programját ma is azok az egészségügyi tanácsadók írják, akik a vizitdíj és a kórházi napidíjat is támogatták, sőt egészségügyi hozzájárulás bevezetését javasolják a  nyugdíjasoknak is.

Gyurcsányék a vizitdíjról és a kórházi napidíjról a balatonőszödi kormányülésen döntöttek. A vizitdíj összege alap esetben 300 forint volt. Emelt összegű, vagyis 1000 forintos vizitdíjat akkor kellett fizetni, ha a beteg nem a háziorvosához megy, ha beutaló nélkül megy szakrendelésre, illetve ha az ügyeleti ellátást valódi ok nélkül veszi igénybe. Vizitdíj köteles volt a háziorvosi ellátás, a fogászati ellátás, a járóbeteg-szakellátás, a járóbeteg szakellátás keretében igénybe vett orvosi rehabilitációs ellátás. Kórházi napidíjat az orvosi beutalás alapján igénybe vett fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás, a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás keretében igénybe vett rehabilitációs ellátásért kellett fizetni.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek