Koronavírus

Delta vagy omikron? Ezekből derül ki, melyiket kaptuk el

Létrehozva: 2022.02.11.

Bár itthon is már az omikron variáns okozza a fertőzések túlnyomó részét, de még a delta mutáns is jelen van, ezért nehéz elkülöníteni, hogy épp melyikkel fertőződtünk meg.

Forrás: Pixabay

Egy okostelefonos applikációval, a Zoe-val mérték fel, hogy egyes fertőzöttek tünetei miben térnek el, el tudták különíteni a két variáns eltérő szimptómáit, a betegség lefolyásának hosszát és súlyosságát. Az Egyesült Királyságban naponta több százezer ember használta az alkalmazást  – írja az India Times.

A visszajelzések szerint a koronavírus korábbi változataihoz képest az omikron eltérő panaszokkal jelentkezik, most a láz, a köhögés, a szaglásvesztés alig jellemző. Az omikron tünetei egy egyszerű megfázáshoz hasonlóak: torokfájás, tüsszögés orrfolyás, gyengeség utal az új variánssal való megfertőződésre.

Fotó: pexels

A delta panaszai között is szerepelt a tüsszögés, és néha íz- és szaglásvesztéssel is. Ha a nátha elhúzódik, tartóssá válik és koronavírus-pozitívak vagyunk, akkor csak a korábbi változatról lehet szó – írja az India Times. Az elmúlt két hónap során kiderült, hogy az omikron ugyan enyhébb a deltánál, de sokkal több embernek adja át a fertőzést egyetlen beteg.

Az applikációval a tünetek megjelenésének sorrendjét is meghatározták: először torokkaparást, utána orrfolyást lehet tapasztalni, majd fejfájás következik, ezután jön a tüsszögés, majd a gyengeség. Az omikronosok 73 százalékának folyt az orra, 68 százalékuknak fájt a feje, 64 százalékuk levertnek érezte magát, és 60 százalékuk tüsszögött.

A rendszer az oltottságra nem tért ki. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek