Az elmúlt hónapokban Márki-Zay Péter sorra tette a szürreális megjegyzéseket az egészségüggyel kapcsolatban.
Az elmúlt hetekben Márki-Zay Péter, Gyurcsány jelöltje napi rendszerességgel beszélt az egészségügyről, egyre nagyobb képtelenségeket. Az Origó összegyűjtötte, nézzük a részleteket!
... én meg vagyok győződve róla, hogy ezen az állapoton, ami ma van, ezen csak egy drasztikus magánosítás segíthet - mondta korábban Márki-Zay Péter baloldali listavezető egészségügyi terveiről.
Az egy másik kérdés, hogy természetesen nem a biztosítást kell magánosítani. Azt mondta, egybiztosítós rendszert akarna ugyan, de a szolgáltatók azok igenis legyenek magánszolgáltatók, versenyezzenek egymással, gazdálkodjanak felelősen - mondta Márki-Zay.
Őszintén szólva én nyugodtabb vagyok, ha az egészségügy üzlet, minthogyha nem üzlet. Mert ahol nem üzlet, ott nem üzlet, ott tönkrementek - mondta, és Afrikát hozta fel példának.
"Afrikában találták azt, hogy azok a rendszerek, ahol ingyenes egészségügy volt, ott borzasztó rossz állapotok voltak, haltak meg az emberek, és a többi" - tette hozzá. Szerinte ahol fizetős egészségügyet vezettek be, ott viszont jól működött.
Ha kell, akkor fűszoknyás lányok mojitót szolgálnak föl, hogyha ezt valakinek fedezi a biztosítása vagy a pénztárcája - részletezte Márki-Zay.
Nem ördögtől való gondolat, bár tudom, hogy a kórházi napidíj és a vizitdíj a népszavazás óta tabu. Mint ahogy bármiféle piacosítás. Nagy hiba – mondta a baloldal miniszterelnök-jelöltje 2020 őszén a Gellért Szállóban elhangzott beszédében. A baloldali politikus azért a két eszközért – kórházi napidíj és vizitdíj – lelkesedik, amelyet végül a Fidesz által kezdeményezett népszavazás nyomán volt kénytelen eltörölni a Gyurcsány-kormány 2008-ban.
Az amerikaiak nem láttak ilyen betegséget évtizedek óta. Most, ha ott kezd el babrálni a szikével valakinek a szemébe azért, hogy hát most én nem emlékszem, tíz éve nem csináltam ilyet, de megpróbáljuk. Inkább menjen Indiába olyanhoz, ahol sokszor csinálja - tette hozzá.
Mári-Zay tehát Gyurcsányék egészségügyi politikáját folytatná. Emlékezetes: a Gyurcsány- féle megszorítócsomag részeként számos kórházat szüntettek meg az országban, köztük az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet. Gyurcsányék emellett több kórházban számolták fel az aktív ellátást, és úgynevezett elfekvőket alakítottak ki. Az aktív kórházi ágyak számát a baloldali vezetés összesen 16 ezerrel csökkentette. A 2010 előtti baloldali kormányok alatt összesen több mint 650 milliárd forintot vontak ki az egészségügyből. A közvetlen betegellátásból megközelítőleg 250 milliárd forintot, az Egészségbiztosítási Alapból pedig majdnem 400 milliárd forintot vettek el.