Tavaly tudta behajtani a BKK annak a budapesti férfinak a közel kétmillióra rúgott pótdíj tartozását, aki 2014-2018 között állandó jelleggel, összesen 64-szer bliccelt a tömegközlekedési járatokon. A most harmincas évei elején járó potyázó lebukásaikor mindig nagyon kedves volt az ellenőrökkel, készségesen aláírta a terhelő dokumentumokat.
Budapest, 2011. július 4. BKV-ellenõr papírjait rendezgeti táskájában a hatos villamoson. A BKV jármûvein újra együtt látnak el szolgálatot az ellenõrök és a munkájukat segítõ közterület-felügyelõk. Az ellenõrzés szigorításának köszönhetõen jelentõsen növekedtek a BKV bevételei. MTI Fotó: Máthé Zoltán
Forrás: MTI
A Budapesti Közlekedési Központ összegyűjtötte a tavalyi rekorder potyázókat: az első helyezettnek 1 879 391 forintot, a másodiknak kicsit több mint egymilliót, a harmadiknak pedig mintegy 900 ezer forintot; a tízes lista utolsó helyén pedig 661 ezer forintot kellett fizetnie…
A BKK reméli, a sikeres végrehajtások ráébresztik az embereket, hogy sokkal jobban járnak, ha már jegy nélkül utaztak, minél hamarabb befizetik a pótdíjat. Mert a ki nem fizetett büntetés az idő múlásával nem évül el, a pótdíjtartozás milliókra is rúghat néhány év alatt, és egyre nagyobb sikerrel hajtja be a közlekedési vállalat. Tavaly például a rekordernek 1 879 391 forintot kellett kicsengetnie. A Bors kíváncsi volt, ki a notórius bliccelő.
Egy a harmincas évei elején járó budapesti férfi – válaszolta megkeresésünkre a BKK. – A követelésünk alapját képező 64 pótdíjazási eseményt a 2014-2018 közötti időszakban, a húszas éveinek második felében „követte el”. Az ellenőrökkel jellemzően együttműködő volt, az adatfelvételhez átadta iratait, aláírta a pótdíjazásról készült dokumentumot, átvette a csekket/tájékoztatót. A büntetések rendezésében azonban nem jeleskedett. A felszólító leveleket és a közjegyzők által kibocsájtott fizetési meghagyásokat nem vette át, a fennálló tartozását nem rendezte, ezért vele szemben több végrehajtási eljárás is indult. Az eljárásokban a követelés biztosítékaként végrehajtási jogot jegyeztek be egy budapesti lakóingatlanra, ennek ellenére csak több év elteltével rendezte a felhalmozott tartozást.