Minden háztartásban előfordul, hogy túl sok kenyér halmozódik fel. Bár a megfelelő tárolás segít, hogy napokig megőrizze ropogósságát
A kenyér akkor a legfinomabb, amikor kiveszik a kemencéből: forró, kívül ropogós, belül omlós. Azonban egy-két nap után már elkezd kiszáradni és bizony a penészgombák is megjelenhetnek rajta. Ha viszont beveted a következő trükköket, akár hetekkel tovább is friss maradhat.
A kenyeret mindig hűvös, zárt helyen, zacskóban tárold.
Két fontos szempont van, amire érdemes figyelni. Egyrészt, ha műanyag zacskóban szállítjuk haza a kenyeret, mindenképpen vegyük ki abból. A másik pedig, hogy egy vászon konyharuhába tekerve vagy vászon zsákba téve tároljuk.
A lefagyasztás megakadályozza a keményítő retrogradációját, így a kenyér meg tudja őrizni a nedvességét. Szóval ha hetekkel később kiveszed a kenyeret a mélyhűtőből, pont olyan friss lesz, mint amikor megvetted a pékségben. A kenyeret szeleteld fel, és tedd műanyag dobozba vagy zacskóba fagyasztás előtt!
A megfelelő hőmérséklet mellett az is fontos, hogy a kenyeret becsomagoljuk, hogy minél kevesebb levegő érje.. Ha fehér kenyeret, kiflit vagy zsemlét vásárolsz, akkor műanyag zacskóban érdemes őket tárolnod, ha viszont kemény héjú, magvas pékárut, akkor inkább papírzacskót válassz.
PUHÍTSD FEL A KISZÁRADT KENYERET!
Már több napja a kenyértartóban állnak a pékáruk, de te friss, ropogós kenyérre vágysz? Akkor tedd be a sütőbe néhány percre. Így olyan lesz, mintha most sütötték volna ki a pékségben! A lényeg, hogy utána rögtön fogyaszd el, mert ha kihűl, sajnos újra visszakeményedik.