Feltűnő szépsége okozhatta Labancz Anna vesztét, aki egy rejtélyes telefonhívást követően egy brutális és értelmetlen gyilkosság áldozatává vált.
A huszonhárom éves Anna 1966-tól ápolóként dolgozott a miskolci kórház szemészeti osztályán. A lelkiismeretes és szorgalmas Anna kedvessége, elbűvölő szépsége és közvetlen viselkedése miatt pedig igen nagy népszerűségnek örvendett – kiváltképp a férfiak körében. Anna nagy terveket szőtt a karrierjére nézve, de kereste leendő férjét is. Rendszeresen járt igényes szórakozóhelyekre és éttermekbe, de sűrűn megfordult a Csorba-tónál is, ahol kajakos barátaival múlatta az időt. Anna kegyeiért férfiak tucatja versengett, és bizony sokan kaptak közülük kosarat. Akadt azonban egy férfi, akihez Anna olyan közel került, hogy nem sokkal megismerkedésük után eljegyezték egymást.
Valakinek azonban nem tetszhetett ez a viszony. Egy hónappal az eljegyzés után, 1970. április 18-án ugyanis rejtélyes telefonhívást kapott Anna. Egy férfi bicskanyitogató stílusban kezdett el beszélni vele, így a nő bosszúsan rácsapta a telefont, majd a délutáni műszakja után visszatért a nővérszállóra.
Másnapra virradó hajnalon azonban egy velőtrázó sikoly verte fel álmukból az alvó nővéreket. Az ápolók a hang irányába eredtek: kitört ablakot láttak és a csurom véres Annát. A műtőasztalon világossá vált, hogy a lány testét össze-vissza szurkálták. Anna még eszméleténél volt, amikor az orvosok arról kérdezték, mi történt vele.
– Nem tudom… meghalok… Fáj a szám… Mentsetek meg, nem akarok meghalni – mondta utolsó leheletével Anna, aki közel öt óra küzdelem után belehalt sérüléseibe.
Akadtak, akik állították, látták a gyilkost. A nyomozás során úgy vélték, az elkövető és a rejtélyes telefonáló nem egy személy volt, de szoros kapcsolatban állhattak. A hívás csupán Anna megfélemlítésére szolgált, és csak egy előszele volt a szörnyűség közeledtének. A telefonáló kiléte sosem derült ki, de feltételezett elkövetőről sikerült személyleírást készíteni. A rendőrség 1990-ben meg is nevezte a gyanúsítottat, de az ügyészség ezt elutasította, mivel csak közvetett bizonyítékok álltak rendelkezésre. Ezután az 1500 oldalas nyomozati anyagot megsemmisítették, az ügyet pedig hivatalosan is lezártnak tekintik.
Közel fél évszázad elteltével még mindig élénken él a köztudatban Labancz Anna ügye, de a magyar krimi történetének egyik legbrutálisabb gyilkossága talán időtlen időkig a döglött akták fiókjában fog lapulni.