A szakértők egy potenciálisan veszélyes aszteroida érkezésére figyelmeztetnek. Az is kiderült, mikor fog megérkezni.
A NASA bejelentése szerint egy kék bálna méretű potenciálisan veszélyes aszteroida száguld a Föld felé a hangsebesség több mint 27-szeresével.
A szakértők azt is kiszámították már, hogy a 2015 FF névre keresztelt aszteroida augusztus 12-én, pénteken fog elszáguldani a Föld mellett. Az űrkőzet átmérője 12,80 méter és 28 méter között van, vagyis körülbelül akkora, mint egy felnőtt kék bálna (Balaenoptera musculus).
Az aszteroida mintegy 4,3 millió kilométerre közelíti meg a Földet, ami valamivel több mint a nyolcszorosa a Föld és a Hold közötti távolságnak. Azonban ez senkit se tévesszen meg, kozmikus mércével mérve, ugyanis ez egy aprócska távolságnak számít. Épp ezért a NASA földközeli objektumnak minősítette - írja a Livescience odala.
A NASA földközeli objektumnak minősít minden olyan aszteroidát, üstököst vagy nagy meteoritot, melynek pályája 1,3 CsE távolságon belül keresztezi a Föld pályáját és így elvileg fennáll az ütközés lehetősége. Méretük és közelségük miatt ezek az objektumok viszonylag könnyen elérhetőek űrhajóval. A NASA nagyjából 28 000 aszteroida helyét és pályáját ismeri.
A NASA megbecsülte az összes földközeli objektum pályáját az évszázad végéig, és a jó hír az, hogy a Földet a következő 100 évben nem fenyegeti ismert veszély egy apokaliptikus aszteroidaütközés miatt. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az űrkutatók úgy gondolják, abba kellene hagyniuk a keresést.