Rezsicsökkentés

Újabb komoly változást hoztak az új rezsiszabályok

Létrehozva: 2022.08.05.

Módosítva: 2022.08.05.

A felvételi ponthatárok július végi kihirdetése óta felpörgött a budapesti albérletpiac, hiszen számos vidéki diák keres fővárosi szállást az iskolai időszakra. Az idei tanévtől azonban egy újabb fontos szempontot is figyelembe kell vennünk: mennyi lesz a leendő albérlet rezsije?

Újabb komoly változást hoztak az új rezsiszabályok

Képünk illusztráció

Forrás: Pixabay

A fővárosban a kereslet 12 nap alatt több mint 10, a kínálat 14 százalékkal nőtt, ráadásul újabb élénkülés várható a kollégiumi férőhelyek kiosztása után – áll az ingatlan.com legújabb elemzésében. 

– Ma már az albérletkeresők nemcsak a városrészt és a bérleti díjat nézik, hanem a rezsit is – számolt be a Metropolnak Balogh László, a portál vezető gazdasági szakértője. 

Bár az új vagy újszerű lakások bérleti díja magasabb, az olcsóbb rezsi miatt jó eséllyel megéri ezeket választaniuk a bérlőknek. Az elemző elmondta: Budapesten az új építésű, újszerű vagy korszerűsített albérletek átlagos bérleti díja július utolsó napjaiban 200 ezer forint volt, a közepes állapotú lakásoké pedig 150 ezer körül. Tehát előbbieknek 50 ezer forintos rezsielőnyben kell lenniük havonta, hogy megérje a magasabb bérleti díj. 

Így örültek a fiatalok, amikor megtudták, felvették őket az egyetemre, most gőzerővel albérletet keresnek Fotó: Kovács Anikó

Mire érdemes figyelni az albérletválasztásnál?

Balogh László megosztotta, mire érdemes leginkább figyelnie annak, aki most szeretne lakást bérelni anélkül, hogy kellemetlen meglepetés érje a rezsielszámolásnál.

  • Kérjük be a tulajdonostól a korábbi rezsiszámlákat, és tudjuk meg, ez hány emberre vonatkozott!
  • Mindig ellenőrizzük a nyílászárók állapotát!
  • Tudjuk meg, milyen a fűtési rendszer! Az elektromos jobb lehet, mint a gáz, azonban számít a hatékonyság is. Egy nagy lakást kifűtő elektromos panel kevésbé előnyös, ugyanakkor a hőszivattyús fűtés roppant gazdaságos. Utóbbi H és B Geo-energiatarifákkal működtethető, gyakorlatilag a régi egységáron.
  • Előre tisztázzuk a tulajdonossal a rezsielszámolást! Ha például egy házrészt bérelünk, ott előre meg kell határozni az elszámolás alapját, ami legtöbbször egy arány.
  • A tulajdonos gyakran hajlandó átírni a bérlő nevére az órát, ilyenkor pontos és hiteles rálátásunk lehet a rezsiösszegre.
Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek