A felvételi ponthatárok július végi kihirdetése óta felpörgött a budapesti albérletpiac, hiszen számos vidéki diák keres fővárosi szállást az iskolai időszakra. Az idei tanévtől azonban egy újabb fontos szempontot is figyelembe kell vennünk: mennyi lesz a leendő albérlet rezsije?
Képünk illusztráció
Forrás: Pixabay
A fővárosban a kereslet 12 nap alatt több mint 10, a kínálat 14 százalékkal nőtt, ráadásul újabb élénkülés várható a kollégiumi férőhelyek kiosztása után – áll az ingatlan.com legújabb elemzésében.
– Ma már az albérletkeresők nemcsak a városrészt és a bérleti díjat nézik, hanem a rezsit is – számolt be a Metropolnak Balogh László, a portál vezető gazdasági szakértője.
Bár az új vagy újszerű lakások bérleti díja magasabb, az olcsóbb rezsi miatt jó eséllyel megéri ezeket választaniuk a bérlőknek. Az elemző elmondta: Budapesten az új építésű, újszerű vagy korszerűsített albérletek átlagos bérleti díja július utolsó napjaiban 200 ezer forint volt, a közepes állapotú lakásoké pedig 150 ezer körül. Tehát előbbieknek 50 ezer forintos rezsielőnyben kell lenniük havonta, hogy megérje a magasabb bérleti díj.
Balogh László megosztotta, mire érdemes leginkább figyelnie annak, aki most szeretne lakást bérelni anélkül, hogy kellemetlen meglepetés érje a rezsielszámolásnál.