Csalás

Újabb trükkel próbálkoznak az unokázós csalók : 2 millióval verték át az aggódó anyukát

Létrehozva: 2022.08.25.

Az ilyen jellegű bűncselekmények 2018-ban ütötték fel fejüket Budapesten és Pest megyében.

Ildikó édesanyja a múlt hét szerdán lett telefonos csalás áldozata. Egy magát ügyvédnek kiadó férfi hívta fel, aki szerint a hölgy fia (szerk. Ildikó testvére) kapcsolatba lépett egy szerb állampolgárral, akitől egy fegyvereket tartalmazó csomagot vett át, a tranzakció közben azonban lekapcsolták őt a rendőrök, sőt: a fogdában még jól meg is verték – az ügy kapcsán a Bors utánajárt a jelenségnek.

Ezt követően közölték az asszonnyal, hogy gyermekének szabadulása fejében lehetősége nyílik kifizetnie egy általa megfelelőnek talált összeget, a nő pedig össze is kapart 2 millió forintot, amit egy futárnak adott át az utcán – hangzott el a Retro Rádió Bochkor című reggeli műsorában.

Nincs új a nap alatt

Nagy-Kovács Dávid, a BRFK vagyonvédelmi osztályának betörési alosztályvezetője elmondta nekünk, hogy az ilyen jellegű bűncselekmények 2018-ban ütötték fel fejüket Budapesten és Pest megyében. – A Budapesti Rendőr-főkapitányságon speciális nyomozócsoportot hoztunk létre, amely kidolgozta a bűnmegelőzési és felderítési stratégiákat, és a nyomozás mellett koordinálta a kerületi kapitányságok munkáját is. Ennek eredményeként sikerült felderítenünk, illetve lekapcsolnunk három, kifejezetten az unokázós csalásokra specializálódott bűnszervezetet – árulta el a rendőrőrnagy, hozzátéve, hogy ezt követően drasztikusan visszaszorultak a hasonló bűncselekmények.

Persze, amíg lesz telefon, csalók is lesznek, vagyis mindig akadnak majd olyanok, akik megpróbálnak visszaélni a ténnyel, miszerint az emberek szeretik családtagjaikat, és segíteni is megpróbálnak majd rajta 

– magyarázta Nagy-Kovács Dávid.

Mindig van egy sztori

– Azt mondják a kiszemelt illetőnek, hogy ők rendőrök, mentősök, orvosok, illetve egyéb hivatalos szerv képviselői, és például arra hivatkoznak, hogy az unokájuk került bajba, szenvedett balesetet, ám egy bizonyos összeg kifizetésével előbb juthat egészségügyi ellátáshoz, nem indítanak ellene eljárást és így tovább – fejtette ki a szakember.

Igaz, az sem véletlen, hogy az efféle hívások zöme mindig a délutáni, illetve esti órákban fut be.

Az emberek, pláne az idősek olyankor már nyugalomban várják a nap végét, amikor is hirtelen kiszakítják őket a lelki békéből, a csalók ugyanis azonnali stresszhelyzetet teremtenek, amelyben egészen a beszélgetés végéig benne is tartják az áldozatot 

– ismertette a rendőrőrnagy.

Muszáj tudnunk letenni

Éppen ezért az alosztályvezető azt javasolja, hogy az ilyen megkeresések alkalmával mindenkinek legyen annyi lélekjelenléte, hogy leteszi a telefont,  és egyrészt utánajár a hallottak valóságtartalmának – azaz felhívja a csalók szerint állítólagos bajba került szerettét –, másrészt azonnal értesítik a rendőröket, akik még idejében megkezdhetik a szükséges nyomozást.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek