Megtartották az előkészítő tárgyalását a háborús uszítással vádolt T. Dominik Szelimnek a Budapest Környéki Törvényszéken. A férfi nem mondott le a tárgyaláshoz való jogáról, mert nem tartotta elég méltányosnak a lehetőséget, hogy az ügyész által indítványozott három éves börtönbüntetést kapja a bűncselekmény elismerése esetében. Az ügy novemberben folytatódik.
T. Dominik Szelim a vád szerint terroristákkal tartott kapcsolatot az interneten, és maga is szimpatizált a szélsőséges eszmékkel. A Magyarországon nevelkedett, negyedrészben algériai származású férfit a TEK kommandósai tavaly ősszel kapták el Tahitótfalun, miután a hatóság tudomására jutott, hogy milyen internetes oldalakat néz, és milyen eszméket terjeszt. A szélsőséges iszlamizmust egy magyar barátjának is méltatta, aki ezt tanúvallomásban megerősítette a nyomozóknak.
Péntek délelőtt a letartóztatásban ülő fiatalt a büntetés-végrehajtás emberei bilincsbe verve vezették elő. A bíró engedélyezte volna, hogy a kényszerítő eszközt eltávolítsák T. karjáról, ám a mellette álló, csukját viselő tiszt felhívta a figyelmet, hogy ezt nem javasolja, ugyanis T. Dominik különös biztonsági fokozatot igényel. A bilincs végül maradt.
A vádlott védője indítványozta a nyilvánosság kizárását, mondván, a védence megítélését befolyásolhatják a tömegtájékoztatásban megjelenő információk, ám az ügyész jelezte, hogy T. Dominik teljes nevét az újságírók nem közölhetik, és a vádlott beleegyezésének hiányában az arcát sem mutathatják, így a személyiségi jogai nem csorbulnak. A bíró az ügyvéd kérését elutasította, és ugyanígy tett azzal az indítvánnyal, hogy szüntessék meg a vádlott letartóztatását, és nyomkövető alkalmazása mellett küldjék házi őrizetbe. A védő ezt azzal indokolta, hogy az ügyész három év letöltendő szabadságvesztés kiszabását indítványozta, amiből T. már a letartóztatásban leült közel egy esztendőt, így ha az ügy elhúzódik, akár az is előfordulhat, hogy a letartóztatás időtartama meghaladja a majd kiszabott büntetését. A bíró álláspontja ebben sem egyezett a védelemével, vagyis a vádlott egyelőre a rácsok mögött marad.
A tárgyaláson az is elhangzott, hogy a vádlottat a szabadulása esetében az Őrbottyánban élő nagyanyja kívánja befogadni. Az idős asszony családja ezt a Borsnak megerősítette, de a kérdéseinkre nem kívántak válaszolni.