Dr. Mangó Gabriella saját magát nadrágfóbiásként diagnosztizálta, ugyanakkor a melltartók és a bugyik sem a barátai.
Forrás: Pixabay
Dr. Mangó Gabriella szerint létezik egy nagy belénk tolt társadalmi „szépségideál” a súllyal, az életkorral, a hajsűrűséggel kapcsolatban, illetve vagyunk mi, akik magunkat olyannak látjuk a tükörben, amilyennek, valamint itt vagyunk szintén mi, akik belülről is látjuk magunkat.
A gyöngyösi háziorvos és természetgyógyász nemrégiben meglepő bejelentést tett, Facebook-oldalán ugyanis azzal állt elő: utál ruhát vásárolni.
– A tükrökben meglátok minden olyan hibát, amelyet utálok magamon. Holott, nem nézek ki rosszul. De melltartó és nadrágfóbiám van, no és bugyi, tehát ezeknek a vásárlásához, megnézéséhez, kiválasztásához nagy-nagy lelki egyensúlyban kell, hogy legyek magammal és előre felkészülök arra, hogy itt bő, ott szorít, itt hurka, itt narancsbőr, még ott is, ahol nincs, de gyűlölöm a próbafülkék tükreit! Mert nem tetszik, amit látok – magyarázta a posztban.
Vannak olyan boldog molett emberek, akik teljesen rendben vannak magukkal. És vannak olyan molettek, nem molettek, akik ugyanígy éreznek, mint én, és vannak olyanok is, akiket a soványságuk zavar, de olyanok is akik soványok, de mégis ducinak, pejoratívan: kövérnek látják magukat
– fejtette ki bejegyzésében a doktornő.
Mint azt a szakember hozzátette: amellett, hogy mégis ki hogyan éli meg saját magát, azért nem árt, ha számol egy BMI-t, vagyis utánajár a testtömegindexének.
A súlyt elosztom a magasságommal méterben, 1,7 m, mért számával, és még egyszer ugyanazzal a számmal. Tehát 64:1,7:1,7=22,3. Nekem a BMI-m 22,3. Tehát én a normál súlykategóriába a 20-25 közé tartozom. Ha valaki 25-30 közé esik, az már túlsúlyos, a 30 fölötti BMI pedig már nagyon sok. A 20 alatti sovány. És ezek csak egészségügyi kategóriák
– jegyezte meg a háziorvos.
– Ez azért fontos, mert nem kell nádszálkisasszonnyá legyünk, de mégis tegyünk valamit a keringési betegségek, a cukorbetegség, a reumakopások és az összes túlsúly okozta betegség ellen. Másik fontos dolog az a derékbőség. A 100 centiméter feletti mindenképpen az eddmegafelétkaját kategória és több mozgást kell, hogy csinálj, hogy kevesebb legyen a megbetegedésekre a kockázat.
Tehát mindenki úgy jó, ahogy van, csak kicsit vigyázzon magára jobban!
Ha lehet, akkor csússz be a normál kategóriákba, amit csak elhatározni és elkezdeni nehéz, de utána menni fog – tanácsolja Dr. Mangó Gabriella.