Az elmúlt napok ködös időjárása megviseli az emberek többségének szervezetét. Utánajártunk, pontosan mi az oka annak, hogy ebben az időszakban sok a feszült ember.
A párás, nyirkos, ködös időjárás egyik következménye az immunrendszer gyengülése – mondta el a Borsnak dr. Pintér Ferenc meteogyógyász, a Meteo Klinika igazgatója.
A beszmogosodás mellett több negatív hatása is van a napokon át tartó ködnek. Az utóbbi időszakban olyan hatások érték az embereket, melyek miatt sokkal nagyobb energiát kell fordítsanak a testi és a lelki egyensúlyuk megőrzésére – hangsúlyozta a Meteo Klinika igazgatója, aki szerint a mostani időjárás hatásait azok is megérzik, akik nem időjárás-, front- vagy stresszérzékenyek. Ők fokozottan ki vannak téve az immunrendszer működését befolyásoló tényezőknek.
A fénynek fontos szerepe van a mindennapi életünkben. Egyfelől vezérli a napi rutinunk, aktivitásunk menetét, irányítja a hormonháztartásunkat, másfelől segíti a D-vitamin-termelődést
– hívta fel a figyelmet dr. Pintér Ferenc meteogyógyász, aki azt javasolja, hogy igyekezzünk csökkenteni a szervezetünket érő egyéb negatív hatásokat.
– A fellépő panaszok, valamint mentális megterhelés miatt sokan erősen lehangoltak és reményvesztettek ebben ezekben a napokban. Érdemes odafigyelnünk környezetünkre, családtagjainkra, barátainkra. Néhány jó szó is sokat számít! – mondta a meteogyógyász, aki szerint azok, akik az időjárás váltakozásaira érzékenynek gondolják magukat, ezt vizsgáltassák ki, mert mindez ma már jól kezelhető, és ez az életminőség hosszú távú javulását eredményezi.
Ilyenkor még fontosabb, hogy sokat pihenjünk. Igyekezzünk a szabadba menni, főleg, amikor süt a nap. Mozogjunk többet, csináljunk olyan dolgokat, melyek pozitívan befolyásolják a mindennapjainkat és akár színesebben is öltözködhetünk. Mindez javítja kedélyállapotunkat
– mondta a Meteo Klinika igazgatója.