Most épp telefonon keresik áldozataikat az adathalászok.
Ahogy fejlődik a technológia, és egyre többen használnak okos eszközöket, úgy jelennek meg újabb és újabb adathalász szélhámosok. Jól ismert cégek nevében lépnek fel, s próbálnak meg olyan érzékeny, személyes adatokra szert tenni, melyekkel meg tudják károsítani az ártatlan embereket. A jó hír, hogy néhány egyszerű tipp segítségével elkerülheted, hogy átverés áldozata légy! Most a Nemzeti Kibervédelmi Intézet és maga a hivatalos OTP Bank is jó tanácsokkal látta el az embereket, hogy el tudják kerülni a felültetést.
Legutóbb szerdán érkezett hír egy csalási kísérletről: a XVI. kerületben élő András mesélte el:
felhívták egy idegen telefonszámról és értesítették, hogy az OTP-s számlaszámán furcsa mozgást tapasztaltak. Igen ám, de András nem náluk bankol így egyből lebuktak a csalók, akik továbbra is győzködték, hogy pedig probléma van a kártyájával. A férfi azonban még inkább kíváncsi lett, ezért egy másik telefonról visszahívta a számot, majd megkérdezte, hogy ki van a vonalban. A szélhámos itt már nem OTP-ügyintézőként, hanem Attilaként mutatkozott be, így duplán lebukott...
Az OTP bank hivatalos weboldalán bővebben is kifejti, hogyan lehet felismerni a szélhámosokat!
Az Andrást zaklató hívószám a 0630-4886286-os szám volt. Egy egyszerű Google kereséssel megtaláltuk, hogy egy csalót takar a telefonszám, ugyanis már 2021-ben is más cégek nevében próbált meg csibészkedni – derült ki egy nyilvános fórumról.
Egyre gyakoribb, hogy nem csak telefonon, hanem SMS-ben érkezik olyan levél az emberekhez, amelyben például a Netflix nevében szólítanak fel adatfrissítésre, vagy előfizetéssel kapcsolatos problémákra. Lapunk felkereste a Nemzeti Kibervédelmi Intézetet, hogy megtudja: hogyan védekezzenek az átlag emberek az adathalászokkal szemben. Rengeteg hasznos gyakorlati tanáccsal látták el olvasóinkat: