Magyar és albán örömlányok lepték el Manchestert a brit rendőrség szerint. Jellemzően ipartelepeken dolgoznak. A nyomozók nem tudják kiszorítani őket a városból.
Forrás: Shutterstock
Egyre gyakrabban használják a manchesteri szexmunkások az úgynevezett pop-up bordélyházakat. Az ideiglenes örömtanyák komoly gondot okoznak a hatóságoknak. Ezzel szemben folyamatosan fogyatkozik az erotikus szolgáltatást is nyújtó masszázsszalonok száma, ami igencsak megnehezíti a kiszolgáltatott nők megtalálását. A Manchester Evening News értesülései szerint a helyi szexkereskedelem helyzete állandóan változik, ám a kelet-európai (így többek közt a magyar) lányok jellemzően a Back Piccadilly és a Great Ancoats Street ipartelepein tevékenykednek.
A hagyományos, legális masszázsszalonokban a lányokkal jól bánnak, de ezek száma egyre alacsonyabb. Az ideiglenes (úgynevezett pop-up) bordélyházakban dolgozó nőket viszont nehéz megtalálni, ebből következik, hogy azt is szinte lehetetlen kideríteni, hogy önszántukól választották-e ezt az életformát, vagy pedig kényszer hatására – nyilatkozta a lapnak Coling Ward nyomozó.
A Bors megkérdezte Földi Ágnest, a Magyarországi Prostituáltak Érdekvédelmi Egyesületének vezetőjét a jelenség okairól. Ő hivatalosan még nem értesült arról, hogy Angliában kiugróan sok magyar prostituált és szexmunkás dolgozna.
– Tőlünk elsősorban Hollandiába és Svájcba mennek dolgozni, de kedvelt célállomás Németország is. Ennek oka, hogy legális körülmények között végzhetik a munkájukat, vagyis nem kell a rendőrségtől rettegniük. A munkavégzéshez szükséges engedélyeket is könnyen beszerzik – magyarázta Földi, aki fontosnak tartja leszögezni, hogy bár a köznyelvben a prostituált és szexmunkás kifejezést szinonimaként kezelik, az ő szóhasználatában a jelentésük lényegesen eltér.
Szexmunkásnak értelmezésükben azt a nőt nevezzük, aki önszántából kínálja szolgáltatásait, míg a prostituáltat kényszerítik a tevékenységre.
Az angliai helyzetről az érdekképviselő általánosságban elmondta, hogy a lányok a night clubokban dolgozhatnak legálisan.