NASA

Új ismeretek tárulhatnak fel előttünk a Naprendszerünkről egy meteoritnak köszönhetően

N.T.

Létrehozva: 2023.02.27.

Mindig izgalmas, amikor egy ismeretlennel teli dolgot kutathat az ember, hát még ha egy meteorról van szó.

Óriási izgalmakat váltott ki az a közel féltonnás meteor, ami még február közepén csapódott a földbe Texas államban. Különösen a tudósok körében, akik egyből le is csaptak rá és elkezdték elemezni a dolgot.

aszteroida, meteor, világűr, űr, NASA, armageddon, illusztráció, Pixabay
A kutatók szerint a megtalált kőzet új ismeretekkel szolgálhat a Naprendszerünkről Fotó: Pixabay

A NASA szakértői azóta már elárulták róla, hogy a körülbelül 0,6 méter átmérőjű meteorit mintegy 43 500 kilométer/órás sebességgel haladt, amikor McAllen városa felett 34 kilométeres magasságban szétrobbant. A kutatók úgy vélik, hogy a megtalált kőzet egészen új ismeretekkel szolgálhat a Naprendszerünkről.

A meteor valószínűleg egy kis aszteroida volt, az ilyen típusú űrsziklákat tűzgömbnek nevezik. Onnan a név, hogy a gyors mozgású objektum és a légkör levegője közötti súrlódás miatt a széteséskor fényes villanás látható. 

Amikor összegyűjtik azokat a mintákat, mint ami ezen esemény után megmaradt, az nagyban hozzájárulhat a Naprendszerünk eredetének és fejlődésének megértéséhez

– írták a NASA Meteor Watch képviselői.

A Facebookon közzétett bejegyzés szerint a szakértők úgy gondolják, hogy a térségben több darab is lehet még elszórva, éppen ezért kiemelték, hogy ha valaki közterületen találja meg a kőzet töredékét, akkor azt köteles leadni a Smithsonian Intézetnek. Ez a létesítmény kezeli ugyanis az országos meteoritgyűjteményt.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek