Szenvedély

Társasjátékozásból él a magyar házaspár

BGA

Létrehozva: 2023.03.11.

Több, mint 800 társasjátékot gyűjtött össze Réka és Zoltán, akik saját, önálló játékok tervezésével is foglalkoznak. Eddig tizenkettő került a polcokra, de folyamatosan dolgoznak az új, izgalmas játékokon.

Néhány doboz társasjáték, esetleg egy pakli kártya minden háztartásban fellelhető, ám Győri Zoltán és Győri-Nádai Réka nappaliját több, mint 800 féle társas díszíti. Sőt, ma már saját társasjáték ötleteiket valósítják meg, illetve dobják piacra.

A házaspár élete a társasjáték Fotó: Facebook / Mit játsszunk?

A játékok hozták őket össze

Rékának és Zoltánnak már pici koruktól kezdve hasonló élményeik voltak a társasjátékokról.

– Én elsőként az Activityt kedveltem meg, mert már gyerekként is szerettem szerepelni, így ez jó „kapaszkodó” volt, ha sokan játszottuk együtt - mesélte Zoltán.

– Nálunk az ünnepek teltek úgy, mint a legtöbb családnál: amikor együtt voltunk, elővettük a társasjátékokat. Ráadásul én mindig valamilyen társast kaptam karácsonyra, így szép lassan elkezdtek gyűlni a játékok – mondta Réka. A házaspár 12 évvel ezelőtt ismerkedett meg, és mivel mindketten imádtak játszani, így adta magát, hogy a randik egyikén társasjátékozzanak.

Arra nem emlékszünk már, hogy ki nyert, de alapvetően akkor is és most is élményeket kerestünk, keresünk. Mi inkább a könnyed, családi játékokat kedveljük, és hogy melyikünk nyer többször... Ez kiegyensúlyozott, mert mindig szoros meccseket vívunk, de nincs bennünk állandó nyerni akarás, mindketten ügyesek vagyunk

– emelte ki Zoltán, aki feleségével az elmúlt években igazi szakértője lett a társasjátékoknak, és egy vlogot is indítottak Mit játsszunk? néven.

A Mit játsszunk? blog alapítói a játékosokkal tesztelik a kifejlesztett játékokat
Saját tesztcsapattal próbálják ki a játékokat ahhoz, hogy a legjobb verzió kerüljön a nyomdába (Fotó: Facebook / Mit játsszunk?)

Az otthonuk lényegében egy játékbarlang

Réka elárulta: a 800 dobozból áll a társasjáték-gyűjteményük, ami a hobbijuk, a szenvedélyük és a munkájuk eredménye.

Egyrészt tesztelésre is kapunk társasokat, másrészt szervezünk olyan rendezvényeket, tréningeket, ahol különböző játékokat mutatunk be és próbáltatunk ki a résztvevőkkel. Mi már sok ezerrel játszottunk – tette hozzá Zoltán. A pár férfi tagja tervez, fejleszt is új társasjátékokat, eddig 12 került forgalomba.

A játékok tervezésénél abból merítek inspirációt, hogy sokat játszom. Emellett pedig próbálok aktív életet élni, színházba, moziba járok, igyekszem foglalkozni az önfejlesztéssel, hiszen sosem tudhatom, honnak szerzek ihletet a következő társasjátékhoz

– fogalmazott Zoltán. Réka kiemelte, alapvetően kezdő felnőtteknek terveznek, elsősorban szórakoztató és családi játékokat.

Nekünk is van saját tesztcsapatunk, illetve a társasokat kiadó cég is külön csapatot alkalmaz a játékok kipróbálására, így csak alapos tesztelés után kerülnek gyártásra a társasjátékok – tudtuk meg Rékától.

Győri Zoltán és Győri-Nádai Réka legújabb társasjátéka, az Oh, igen
A házaspár nemrég megjelent játéka, az „Ohh, igen?” (Fotó: Facebook / Mit játsszunk?)

A játéktervezés „olyan munka, mint a szakácsoké”

A házaspár legutóbbi játéka 2022 karácsonyára jelent meg, amely egy korábbi társas folytatása.

– Elég sokan ismerhetik az „Igen?” című játékot, amelyet 2018-ban hoztunk forgalomba és az egyik legnépszerűbb modern társas lett Magyarországon. Ennek a folytatásaként fejlesztettük ki az „Ohh, igen?” nevű játékot, amellyel az volt a célunk, hogy erotikus, intim témákról beszélgethessenek felnőtt módon a baráti társaságok és a játékosok – mesélte Réka. Zoltánnal jelenleg hét társason dolgoznak: van, amely még kezdetleges állapotban van, de olyan is akad, amely már nyomdába került.

Amikor új játékot találok ki, egyrészt nem a teljes újdonságra törekszem, hanem új elegyet alkotok. Ez kicsit olyan munka, mint a szakácsoké. Másrészt, az újdonságokkal nem a haladó „gamereket” keresem, hanem azokat az embereket, akik eddig nem játszottak, és meg lehet őket nyerni egy könnyed, érthető szabályrendszerrel rendelkező, maximum 1-1,5 órás játékkal

– mesélte Zoltán, majd Réka ehhez annyit tett hozzá: a játékfejlesztéssel az a céljuk, hogy a piaci igények kielégítése mellett együtt legyenek és beszélgethessenek a családok és a baráti társaságok.

 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek