Magyarország Kormánya kerekasztal beszélgetésre hívta a fogyatékossággal élőket képviselő szervezetek vezetőit, hogy a magyar építészetről szóló törvényről beszéljenek.
Ismeretes, hogy az elmúlt évtizedekben a kormány fontos jogalkotási lépéseket tett annak érdekében, hogy javíthassa a fogyatékossággal élő emberek életminőségét, és hogy megteremtsék az önálló életvitel és a társadalmi integráció lehetőségét. Új döntések előtt áll a kormány, azonban erről az érintetteket is megkérdezték, így kerekasztal beszélgetésre invitálták a szervezetek képviselőit.
Jóllehet a döntések a fogyatékossággal élők életminőségét hivatottak javítani, a kormány ragaszkodik a "semmit rólunk, nélkülünk" elv érvényesüléséhez, ezért kerekasztal-egyeztetést kezdeményezett Nyitrai Zsolt, miniszterelnöki biztos és Lánszki Regő építészeti államtitkár a fogyatékossággal élőket képviselő szervezetek bevonásával. Ennek keretei között az építészetről szóló törvényt vitatták meg, tudniillik az akadálymentes környezet kialakításának lehetőségeit vitatták meg.
Az egyeztetésen a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége, a Dévény Anna Alapítvány, az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége, a Siketvakok Országos Egyesülete, az Autisták Országos Szövetsége, a Kézenfogva Alapítvány, a Pszichiátriai Érdekvédelmi Fórum, az ÉTA Országos Szövetség, a CivilÚt Alapítvány és a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége is képviselte magát.
Érdemes itt megemlíteni, hogy Magyarország Kormánya eddig is nagy hangsúlyt fektetett az akadálymentesség területére, ezért több támogatást és programot is elindított, hogy a fogyatékossággal élők biztonságosabban közlekedhessenek, és nekik egy élhetőbb környezetet teremtsenek meg.
Az ezzel kapcsolatos egyeztetések azért fontosak, mert a kormány stratégiai partnerei mindig meg kívánják kérdezni az érintettek véleményét, és igyekeznek megfogadni és figyelembe venni az észrevételeiket és javaslataikat.