Ezek az épületek időzített bombaként ketyegnek.
Azzal mindenki egyetért, hogy vannak olyan épületek, amelyeknek nagyobb biztonságot kell garantálni: ilyenek például a kórházak, az öregek otthona, az óvodák, és természetesen az iskolák. Az ilyen épületekben törékeny személyek tartózkodnak, akiknek a biztonságára különösen oda kell figyelni. Éppen ezért különösen megrázó a hír, miszerint az 1960 és 1990 között felhúzott iskolaépületek olyan anyagból készültek, amelyek életveszélyesek. Ezért az angol állam 150 iskola bezárását rendelte el.
Angliában durva fejlemények rázták meg a tanévkezdést. Szegény gyerekek éppen túlléptek a Covid miatti távoktatás nehézségén, most azonban 150 iskolát tervez bezáratni az állam. Közel öt év telt el azóta a sajnálatos eset óta, hogy egy iskola tetőzete beomlott. Az esetet kivizsgálták, és hamarosan rádöbbentek arra, hogy 1960 és 1990 között egy úgynevezett RAAC típusú betont használtak, ami abban az időben azért volt népszerű, mert olcsóbb volt az előállítása. Mindazonáltal kiderült, hogy az idők során a beton buborékosodik, így az épület statikailag ingataggá válik. A négy évtized során igen sok közüzemi épületet építettek ebből az anyagból, köztük iskolákat és kórházakat. Mivel a szakemberek ketyegő bombának nevezték ezeket, az állam elrendelte evakuálásukat és újjáépítésüket, szükség esetén lebontásukat.
Emiatt Angliában most 150 iskolát zárnak be ideiglenesen vagy véglegesen. Leginkább Essexet sújtja a vész, itt ugyanis 65 iskola épült ebből a betonból - írja a Mirror.