Az amerikai gazdák helyzete is egyre rosszabb, miközben a demokrata kormányzat dollármilliárdokat költ Ukrajna megsegítésére.
– Minden alkalommal, amikor megnézem a híreket, egy újabb kötelezettségvállalásról hallunk a külföldi országok megsegítésére. Ukrajnának körülbelül százmilliárd dollárral segítettünk eddig, de ebben az országban nem adnak adókedvezményeket az amerikai állampolgároknak – idézi a Magyar Nemzet az amerikai Fox News Digital csatornára hivatkozva John Boyd Jr., az Országos Fekete Farmerek Szövetsége vezetőjét. Akkor beszélt erről, amikor ismertette a mezőgazdasági dolgozók helyzetét, ami az elmúlt négy évben csak romlott.
Őszintén szólva, ma a kihalás szélén állunk
– fogalmazott az amerikai gazdálkodók siralmas helyzetéről.
Bírálta a demokraták politikáját, hogy dollármilliárdokat küldenek más országok megsegítésére, míg a saját gazdálkodóikkal nem törődnek.
Elmondása szerint ígéretet kapott Joe Biden elnöktől egy találkozóra, hogy megvitassák a kérdést, de erre nem került sor. Az elnök ígéretet tett arra is, hogy segítséget nyújtanak a fekete gazdálkodók adósságainak rendezéséhez is, de abból sem valósult meg semmi, puszta ígéret maradt.
Ez a politika várhatóan tovább folytatódik: a szenátus nemrég fogadott el egy 95 milliárd dolláros nemzetbiztonsági kiegészítő csomagot Ukrajna, Izrael és az indo–csendes-óceáni térség megsegítésére.
Eközben Amerikában sok gazdálkodó kiszorul a piacról, főleg a fiatalok. A kistermelők szinte semmilyen segítséget nem kapnak a demokrata kormányzattól.
A marhahús előállításának ára az Egyesült Államokban a legalacsonyabb, de a tavalyi évhez képest egymilliárd fonttal csökkent a mennyisége a gazdák támogatásának hiánya miatt. Boyd elmondása szerint az állattenyésztői piacon már látható a rossz politika eredménye: üres helyek vannak ott, ahol korábban a gazdák árulták az állatokat vagy a megtermelt mezőgazdasági termékeket. Ha a gazdák nem tudnak befektetni, akkor kimerítik az állatállományukat, és a következő évben nem tudnak termelni, ezért lenne fontos a támogatás a kormányzat részéről.
Ezek valós problémák. És ha nem nézünk szembe velük, akkor könyörögni fogunk más országoknak, hogy küldjenek nekünk élelmiszert, ahelyett, hogy Amerika gazdálkodóit támogatnánk
– fogalmazott Boyd, aki Afganisztánt és Irakot hozta fel példának, ahova az USA öntötte a dollármilliárdokat, mégsem lett semmi eredménye.