elképesztő

Nem halnak bele a rákba a csernobili farkasok

Létrehozva: 2024.02.09.

Elképesztő felfedezéseket tettek a tudósok.

A csernobili atomkatasztrófa még mindig intenzíven él az emberek emlékezetébe. Olyan súlyos csapása volt ez a világnak, hogy azok is ismerik az esemény részleteit, akik akkor még csak nem is éltek. Nemrégiben az HBO sorozatot is készített a szörnyűségről, amely annak minden rettenetét bemutatta. Az atomkatasztrófa következtében sokan meghaltak, számos ember azonban úgy gondolja, hogy a legrosszabb annak hosszútávú hatása. Sokan gondolják úgy, hogy a mai rákos megbetegedések és pajzsmirigy problémák is erre vezethetők vissza. Most azonban megdöbbentő felfedezést tettek a tudósok. 

A csernobili farkasok rendkívül ellenállók 

Ahogyan azt a sorozatból is megtudhattuk, Csernobil fertőzött környékén számos állatot pusztítottak el, hogy ne terjesszék a sugárzást. Természetesen nem sikerült minden állatot kiirtaniuk: jelentős számban élnek ezen a vidéken szürke farkasok, ugyanakkor a robbanást követő evakuáció során sok kutyát hátra hagytak. Ezeknek leszármazottjai is ezen a vidéken élnek falkákban. Több tudós is annak szentelte életét, hogy a Csernobil-környéki élővilágot tanulmányozza, most pedig különös dologra jöttek rá.

Az itt élő farkasok hatszor akkora sugárzásnak vannak kitéve, mint amekkora az emberi tűréshatár, azaz a rákos megbetegedések száma is megemelkedik. Az itteni farkasok azonban sokkal ellenállóbbak a daganatos sejtekkel szemben, és sokkal kisebb arányban hullanak el. Az elmúlt 35 évben tehát olyannyira ellenállók lettek a sugárfertőzés okozta szövődményeknek, hogy nem pusztulnak bele. 

Ez forradalmi lépés lehet a rákkutatásban, valamint a tudósok azt is hangsúlyozták, hogy az űrhajósok egészségügyi állapotát is javíthatják a majdani eredmények - írja a Mirror

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek