Hajnali 2 óráról 3 órára kell állítani az órákat.
Március 31-én, vasárnap átállítjuk az órákat, hajnali 2 óráról 3 órára, így egy órával kevesebbet alszunk majd. Emiatt, akár hosszú ideig is, kábult érzésünk lehet. Egy klinikai pszichológus felfedte, hogy az ágyban töltött 60 perc elvesztésének hatása hetekig is eltarthat – de van egy tippje!
Tavasszal, amikor az órákat egy órával előrébb állítjuk, egyetlen éjszaka alatt kihagyunk egy óra alvást. A legtöbb embernél egy napnál is tovább tart az alkalmazkodás. A következő hetekben minden reggel sokkal nehezebbnek tűnik felkelni, és sokkal nehezebb elaludni a szokásos lefekvéskor
– fogalmazott dr. Julie Smith. Ennek leküzdése érdekében azt mondta, fontos, hogy korán – már most – apró változtatásokat vezessünk be a napi rutinunkba.
Már az óraátállítást megelőző napokban el kell kezdeni 15 perccel korábban a lefekvés előtti rutint, és állítsuk be a reggeli ébresztőt 15 perccel korábbra
- tanácsolja a szakember. Így nem fogjuk érezni azt a hirtelen változást, hogy elvesztettük azt az egy órát.
A nyári időszámítást eredetileg az energiamegtakarítás és a fény jobb kihasználása érdekében vezették be a hosszabb nyári napokon. Az emberek hosszabb estéket élvezhetnek több nappal, ami elméletileg csökkenti a világítás szükségességét és energiát takarít meg - írja a Mirror.