Üstökösök segítségével gyarmatosíthatják az univerzumot.
A NASA beszámolója szerint legalább 5000 exobolygó kering a galaxisunkban. Ennek apropóján kutatók egy csoportja azt az elméletet kezdte el modellezni, miszerint ha léteznek az univerzumunkban idegenek, akkor a lehető legegyszerűbb a számukra az lenne, ha az aszteroidákon utazva gyarmatosítanák a többi bolygót.
A Pánspermia szerint minden életforma magokból fejlődik ki, és ezek a magvak képesek bolygókat "megtermékenyíteni". Tegyük fel, hogy olyan aszteroidák repülnek az univerzumunkban, amelyeken egysejtű életformák szaporodnak, és ha egy egyelőre még lakatlan bolygónak ütközik, akkor benépesítheti azt az égitestet. Mint ahogyan az emberi megtermékenyítés is történik.
Érdekesség a Pánspermia elmélettel kapcsolatban, hogy már időszámításunk előtti 5. században írtak róla görög filozófusok.
Most a DailyStar beszámolója szerint egy kutatócsoport azt a feladatot kapta, hogy fejlesszenek ki egy védelmi stratégiát, amelynek segítségével vizsgálat alá lehet vonni az aszteroidákat, hogy eldöntsék, valóban vannak-e olyan exobolygók, amelyeken egysejtű életformák találhatóak meg. Ez megerősíthetné a Pánspermia alapjait, és új megvilágításba helyezhetné azt, amit eddig gondoltunk az űrlényekről. Ezt a tézist erősíti az is, hogy a kutatók azt már tudták bizonyítani, hogy léteznek olyan baktériumtörzsek, amelyek extrém szélsőséges körülmények között is képesek életben maradni.
Így megtörténhet az is, hogy a jövőben nem zöld idegeneket keresnénk csészealjakkal, hanem amikor egy üstököst látunk, elgondolkozunk rajta, hogy vajon van-e élet rajta.