Kielégítő az állapota annak a családapának, aki életveszélyes fejsérülést szenvedett a Richter Flórián Cirkusz szombat délutáni előadásán - tudta meg a Bors. A bendzsóművészt mentőhelikopterrel szállították el a helyszínről. Lapunknak egy szemtanú számolt be a történtekről, aki kis híján oda vett jegyet, ahová az oszlop lezuhant.
Mint arról a Bors is beszámolt, súlyos baleset történt a Richter Flórián Cirkusz szombat délutáni előadásán. Egy lengőtrapéz-produkció során a 18 éves artista egy szaltót mutatott be, ami után a partnerének el kellett volna kapnia a kezét. Ez azonban nem sikerült. Így a fiatal cirkuszművész a kifeszített biztonsági hálóba zuhant.
Neki nem esett baja, azonban a háló kifeszítésére szolgáló vasrúd kimozdult a helyéről és a nézők közé dőlt. Az eszköz ráesett egy fiatal családapa fejére. László súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett, ezért mentőhelikopterrel szállították kórházba. A férfi egyébként egy elismert soproni bendzsóművész. Hétfő délután elértük a feleségét.
A férjem állapota kielégítő
– mondta tömören, majd megértésünket kérve hozzátette, hogy ennél többet egyelőre nem szeretnének megosztani a nyilvánossággal.
László balesete valósággal sokkolta a szemtanúkat. János a családjával ott volt a cirkuszban a baleset idején, sőt ők is ott ültek, ahová az oszlop zuhant.
A gyerekek kedvéért váltottunk jegyet az előadásra a VIP szektorba, pont oda, ahová az oszlop csapódott. A vasrúd vége a két gyerekem között landolt. Hatalmas szerencsénkre csak a kisebbik lányomat, Elzát horzsolta meg! Amikor odanéztem, frászt kaptam, azt hittem, agyoncsapja őket az oszlop, aztán láttam, hogy az előttünk ülő férfi összeesik
– idézte fel a történteket János. Elzát végül nem kellett orvoshoz vinni.
- A baleset után a gyerekek kérték, hogy jöjjünk el, és olyan sokkot kaptak, hogy közölték: soha többé nem akarnak cirkuszba menni. Tudom, hogy a Richter család nagy hagyományokkal rendelkező, nemzetközileg is elismert cirkuszi dinasztia, éppen ezért külön szomorú, hogy egy ilyen szerencsétlenség éppen náluk fordult elő. Tavaly egyébként a család másik utazó cirkusza, a Magyar Nemzeti Cirkusz előadását néztük meg. Akkor pont egy oszlop elé ültettek, amitől jóformán alig láttam valamit az előadásból. Most szerettem volna megadni a módját, és ezért magasabb kategóriájú jegyeket váltottam – magyarázta az édesapa. - Folyamatosan a fejemben jár a gondolat, hogy kis híján mi ültünk ott, ahol megsérült a férfi. A csodával határos, hogy nem valamelyik gyermekemet csapta agyon a vasrúd. Előző nap, az interneten váltottam meg a belépőket, a rendszer pedig nem engedte, hogy a kinézett helyeket elfoglaljam, mert üres maradt volna mellettünk egy szék. Ezért kerültünk egy sorral hátrébb. Szerencsére a gyerekek hamar túllendültek a történteken, de még emlegetik. A nagyobbik lányom felsírt aznap álmában...
A szakzsargont használva úgynevezett fliegende-produkció a szokásoknak megfelelően a második rész első száma volt. Ez azért terjedt el így a gyakorlatban, mert a számhoz használt eszköz és állvány felállítása hosszadalmas, a szünetben azonban van rá idő. A rekvizit lényegében egy biztonsági hálóból, egy, az artisták kiindulására szolgáló állványból és több (általában kettő) lengőtrapézból áll.
János tisztán emlékszik, hogy a porondmester mellett a fellépő artisták is ellenőrizték az állványzatot.
Alig néhány méterre álltak tőlünk, amikor számomra feltűnően tanakodtak valamin. Akkor még nem értettem, hogy mit nem tudnak eldönteni. A szituációból aztán kikövetkeztettem, hogy az a fiatal srác is megfelelőnek minősítette a szerkezetet, aki aztán leesett a magasból.
Egyelőre nem lehet tudni, ki a felelős a balesetért, hibázott-e a porondmester, az artista vagy kinek a felelőssége, hogy helytelenül ítélte meg az eszköz állapotát. A rendőrség foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indított az ügyben eljárást.