NASA

Meghökkentő dolgot szúrt ki a messzeségben a NASA űrteleszkópja - több űrközpont is elemezni kezdte az adatokat

Létrehozva: 2024.05.16.

Mindenki tudni szeretné, hogy pontosan mi ez.

Az ember természeténél fogva nem nyugszik addig, ameddig meg nem tanult, fel nem fedezett mindent, ami csak lehetséges. Nyughatatlan faj vagyunk mi emberek, de bizonyosan ennek köszönhető nagy mértékű fejlődésünk. Tudásunk és technológiánk fejlettsége exponenciálisan nő, és ki tudja, hol lesz a vége. Mióta lemásztunk a fáról és értelemmel megáldott lények lettünk, merengünk a csillagok titkos rendszerén. Tudni szeretnénk, mi van a távoli messzeségben, a rejtélyes feketeség mögött. A csillagászat ezért ez egyik legfontosabb tudományunk, ráadásul létfenntartó is. Mindannyian tudjuk ugyanis, hogy el fog jönni az az idő, amikor a Föld bolygó élhetetlenné válik, akkor pedig az emberiségnek költöznie kell. Éppen ezért a NASA olyan bolygók után kutakodik, amelyekben megvannak a lakhatás potenciáljai. 

Napjaink nagy kérdése, hogy teljesen egyedül vagyunk-e az Univerzumban

WASP-193b névre keresztelték el a legnagyobb valaha talált exobolygót. Minthogy a csillagászat egyik legfontosabb feladata, hogy lakható bolygót találjanak, ezért a NASA a Kepler űrtávcsővel pásztázza a messzeséget. Azóta több mint 5500 exobolygót fedeztek fel, és ezekből igyekeznek a lehető legtöbb adatot kinyerni. A WASP-193b azonban nagyon meglepte a kutatókat.

Egy igazi bolygóóriásról van szó: 50 százalékkal nagyobb a Jupiternél, a tömege azonban annak mindössze 0,14 százaléka. Rendkívül könnyű bolygóról van szó tehát, ezért a csillagászok vattacukorbolygónak kezdték becézni - írja a The Sun. Már hosszú évek óta figyelik, és bár határozottan nem tartozik a lakható égitestek közé, azért sok fontos következtetést le tudnak belőle vonni. 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek