Szerencsére a három eltűnt fiatal megkerült, azonban három bulizó fiatal megsérült. Az Országos Mentőszolgálat most elárulta lapunknak, milyen állapotban vannak a srácok.
Mint arról a Bors elsőként beszámolt, kis híján tragédia lett a vége pár fiatal buliötletének csütörtök hajnalban. Ismeretes, a srácok egy közeli szórakozóhelyen mulattak, majd úgy döntöttek, hogy a levezetésként egy after partyt is rendeznek az Erzsébet híd budai hídfőjénél található vízelvezetőnél, az Ördög-ároknál.
Azonban időközben, hajnali három óra környékén lecsapott rájuk a vihar, és a hirtelen összegyűlt nagy mennyiségű esőtől átszakadt egy zsilip, ami magával sodorta a döbbent bulizókat. Az eset során többen is a Dunába kerültek, közülük sokan kiúsztak a partra, míg néhányukat ki kellett húzni.
Hárman viszont megsérültek a balul végződő buli közben: páran ugyanis közvetlenül a kiömlőnyílásban ücsörögtek, így őket elemi erővel érhette a rájuk zúduló víz. Információink szerint őket a part menti sziklás, köves szakasznak is nekicsapta, így a mentőket is kihívták a Duna partra.
A helyszínről három fiatalt - két nőt és egy férfit - szállítottunk könnyebb sérülések miatt stabil állapotban kórházba
- mondta el lapunknak Udvardi-Lakos Luca, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs munkatársa.
A helyzetet az tette még különösen aggasztóvá, hogy három másik fiatalnak viszont nyoma veszett. Őket órákon keresztül kutatták a búvárok, míg végül kiderült: valójában korábban már hazamentek, és békésen aludtak az ágyukban. Ezt azonban sokáig nem tudták a fiatal barátok, akik egymásba kapaszkodva, hővédő fóliába tekerve zokogtak a parton.
A fiataloknak iszonyatos szerencséjük volt, mivel történetük sokkal rosszabbul, akár tragédiával is végződhetett volna.
20 méterre a torkolat előtt, egészen pontosan a főgyűjtőnél ugyanis egy több méter vastag betonszűkítést építettek a csatornába, ahol még egy ember sem fér ki. Emellett a csatorna a csepeli Központi Szennyvíztisztító Telep 2009-es megépítése után már nem szennyvízelvezetőként, hanem nagyjából túlfolyóként funkcionál egy-egy nagyobb esőzés idején, nem kizárt, hogy a felgyülemlett áradat valóságos vízágyúként robban rá a meglepett fiatalokra.
Az Ördög-árok nem véletlenül kapta a nevét: korábban ugyanis a zabolátlan, vad és szeszélyes folyamokat illették ilyen jelzővel. Ennek megfelelően az Ördög-árok is ilyen volt: meredek, veszélyes partok szegélyezték, amin nem segített az sem, hogy a köré épült, akkoriban Rácvárosnak hívott Tabán Buda legnépesebb városrészévé nőtte ki magát. A terebélyesedő terület egyre szűkebb mederbe terelte a vad folyamot, ami többször is kiöntött: 1837-ben és 1875-ben is brutális pusztítást végzett. Ekkor egész városrészeket tüntetett el a föld színéről, emellett több ember halálát is okozta. Bár azóta megszelídítették és a nagy részét befedték, ne bízzuk el magunkat: a mostani eset is megtaníthat minket arra, hogy az Ördög-árok ma is méltó a nevére, és igenis képes komoly gondot okozni.