Átverés

Hatalmas üzlet egy csalónak mindenszentek - így védekezhetsz ellene

M. N.

Létrehozva: 2024.10.30. 10:30

Mindig ellenőrzött, biztos helyről foglalj szállást, máskülönben olyan csalók csapdájába eshetsz, akik más üdülőhelyek fényképeit felhasználva kopasztják meg az áldozataikat. Mutatunk is egy példát: na, őt érdemes jó messzire elkerülnöd.

A pofátlanság teteje – más szálláshelyének képeit ellopva hirdeti „álomszállását” egy csaló az interneten – tudta meg a Bors. A férfi névvel regisztrált felhasználó, aki több szállásfoglaló csoportban osztotta meg felhívását és fényképeit, miszerint Erdélyben van egy fényűző, vidéki panziója, ahová várja kedves vendégeit. Azonban hamar kiderült, hogy átverésről van szó, a csaló egy lengyel panzió képeit használva próbálja elszedni az emberek pénzét. Két magyar lány leplezte le a svindlert. 

csaló
Gyönyörű képekkel hirdeti a szállását a csaló, egy baj van vele, hogy nem az övé Fotó: olvasói

„Hargitafürdő

 Várjuk sok szeretettel kedves új, és visszatérő vendégeinket , egész évben! Szálláshely ellátással, vagy anélkül, fakultatív családi programok széles választékával! Érdeklődj üzenetben !

Teljesen felszerelt konyha, ebédlő. Jakuzzi, dézsafürdő, szauna. Grillezési, bográcsozási lehetőség. Parkolás biztonságos, zárt udvarban. Udvari játszótér a gyermekeknek. A közelben sípálya, szánkózási- és bobozási lehetőség. Terepjáró túra a havasokban”

- áll a csaló hirdetésében, amit megállás nélkül, több fényképpel ellátva tölt fel különböző szállásfoglalós Facebook-csoportokba. 

csaló
Mindenszentek alkalmából is gyártott új posztokat Fotó: olvasói

Egy éjszakáért 80-90 ezer forintot sem szégyell elkérni, ám ezzel csak egy probléma van: a fotók nem az ő szálláshelyéről készültek. Azonban a csaló sem most kezdte:  már korábban, múlt év szilveszterén is tevékenykedett. Akkor két magyar lány, Makai Mercédesz és barátnője Flóra volt az, akik lebuktatták.
 

Szilveszterkor szerettünk volna kimenni Erdélybe

 – kezdte lapunknak Mercédesz.

 - A párom rokonainak van kint háza, így alapvetően ott lettünk volna, viszont konkrétan Szilveszter éjszakára szerettünk volna egy másik házat, mivel akkor több ismerősünk is csatlakozott volna hozzánk. Facebook-csoportban találtam rá K. Gáborra, aki ott hirdette a kiadó házát, én pedig ráírtam. Elég gyanús volt nekünk, hogy egy ilyen ház összesen 80.000 forint Szilveszter éjszakára, amikor ugye, az egy kiemelt dátum. Megnéztem újra a profilját és láttam, hogy pár hete rakta fel az első képet, akkor hozhatta létre a profilt és egyáltalán nem volt ismerőse, se like-ok a képein. 

csaló
Íme az eredeti szállás, Lengyelországban Fotó: Booking.com

A lányoknak ekkor egy remek ötlete támadt. Lementették a férfi által hirdetett képeket és rákerestek a Google-ban. 

- Nyilván a Booking és egyéb szállásfoglaló oldalak adnak egyfajta biztonságot mindkét félnek, viszont, ha így elutaljuk közvetlenül a pénzt, semmi nem véd minket, és kérdéses, hogy valóban lesz szállásunk a pénzünkért. Beraktam az általa küldött képeket a Google képkereső alkalmazásába és egyből kidobta a Booking oldalán ezt a házat. Kiderült, hogy Lengyelországban van igazából!! Ezután kérdeztem meg, hova lehet utalni, remélve, hogy leírja az igazi nevét az utalás miatt. De ugye ez nem történt meg és akkor elmondtam neki, hogy tudom, hogy átverés. Erre letiltott teljesen és visszavonta az összes üzenetet, de addigra már mi kimentettük az írásait. Azért raktuk ki a Facebookra, hogy minél kevesebb embert tudjon megkárosítani. Figyelmeztetni szerettük volna az embereket – zárta szavait Mercédesz.

Így kerülheted el a csalókat!

Abban az esetben, ha szállást szeretnénk foglalni, azt mindig tegyük hivatalos és megbízható helyről. Nézzünk utána körültekintően a szállásnak. Ha pedig már átverés áldozatai lettünk, jelentsük a rendőrségen! 

 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek