Az Antarktisz ismét meglepetést okozott.
Az Antarktiszról szóló elméletek mindig is jelen voltak a közbeszédben. Olykor teljesen ártalmatlan jelenségek indítottak el teóriákat, máskor pedig gyanús tevékenységek borzolták a kedélyeket. Az évek során számos összeesküvés-elméleti szakember terjesztett olyan ötleteket, mint titkos civilizációk, a globális elit titkos bunkerei, és még a Föld belsejébe vezető átjáró is terítéken volt.
Németországi tudósok felfedezték, hogy a kontinens nyugati oldalán borostyán található. A borostyán a fakéregben található gyantából képződik, amely azóta több mint 40 000 éve megkövesedett és megkeményedett. Johann Klages, a tanulmány vezetője, az Alfred Wegener Intézet tengergeológusa megosztott egy érdekes gondolatot a felfedezés kapcsán:
Nagyon izgalmas volt felismerni, hogy a történelem egy bizonyos pontján mind a hét kontinensen olyan éghajlati viszonyok uralkodtak, amelyek lehetővé tették a gyantát termelő fák túlélését.
A borostyán megléte a kontinensen azt is megerősíti, hogy egykor fák álltak a helyén, és a felfedezés arra utal, hogy egykor mocsaras és mérsékelt égövi esőerdő lepte el az Antarktiszt.
Nem a borostyán az egyetlen bizonyíték az életre: a tudósok korábbi felfedezései között gyökérkövületek, virágpor és spórák fosszíliái is szerepelnek - írja a LadBible.
A 90 millió éves dátum azt jelenti, hogy a fák valószínűleg a kréta korszakban álltak. A 145 millió és 66 millió évvel ezelőtti időszakot felölelő kréta korszak egy olyan időszak volt, amikor a Föld sokkal melegebb volt, mint ma, miközben a Pangea néven ismert földtömeg már szétszakadt és elkezdte kialakítani az általunk ismert kontinenseket.