Előleget kért a kivitelező, azonban a munkát sohasem végezte el. A megbízója becsapottnak érzi magát és sorstársakat keres.
A pénzüket, az igazságukat és sorstársaikat keresik azok, akik becsapottnak érzik magukat. Azt állítják, egy pofátlan medenceépítő testvérpár több millió forinttal megkárosította őket. Az előleget felvették, de a medence sohasem készült el. A pórul járt megbízól bottal üthetik a medencés vállalkozók nyomát.
Több ember is becsapottnak érzi magát, szerintük átverték őket a medenceépítők. Az egyik férfitól 2 és fél millió forintot, míg a mások károsulttól 1,8 forintot kértek el a kivitelezés megkezdésekor. Most a népszerű közösségi oldalon a Medence építés, üzemeltetés, felújítás nevű zárt csoportban kutatnak további áldozatok után.
A nyári forróságban ki ne vágyna egy medencére a háza udvarán? Zoltán is így volt ezzel. Meg is bízott egy testvérpárt a kivitelezéssel, de pórul járt.
A medence építését pont egy évvel ezelőtt elvállalta egy testvérpár azzal, hogy a kivitelezést elvégzik a teljes gépészettel. Felvettek tőlünk 2,6 millió forintot a gépészetre. Azt mondták, majd akkor adnak számlát, amikor beszerelik és átadják a beüzemelt medencét, hogy a garancia akkortól éljen. Mi ezt elhittük, megbíztunk bennük, kifizettük. A gépészet azonban a mai napig nincs készen, nincs a medence beüzemelve, a vállalkozók pedig eltűntek. Nem reagálnak semmilyen megkeresésre, nem veszik fel a telefont
-panaszolja elkeseredetten Zoltán, aki hiába fut a pénze után. Azt szeretné, ha jelentkeznének azok, akiket hasonló módon jártak.
Egy másik férfi szintén ezzel a kivitelezővel, a testvérpárral szerette volna megépíttetni a medencéjét. Ő azonban még rosszabbul járt, mert több felszólítás ellenére a munkálatok meg sem kezdődtek. A kivitelező ezt azzal magyarázta, hogy a budai ház udvarán a terep adottságai miatt érdemi munkát nem lehet végezni, holott a helyszínbejáráson már az első megtekintéskor is kész medencegödör fogadta a kivitelezőket. Ezt követően közölték a jóhiszemű építtetővel, hogy nem teljesítik a megbízást és az előleget sem fizetik vissza, mivel az csak a kiszállás és a rendelkezésre állás költségét fedezte.
Az ügyben a 12. kerületi kapitányság indított nyomozást, amit később megszüntetett azzal az indokkal, hogy sikkasztás nem történt, mivel az nem bizonyítható, hogy a vállalkozók annak tudatában vették el az előleget, hogy nem fogják megépíteni a medencét. A vállalkozói szerződés keretében kifizetett összeg az átvevő tulajdonába került, ezért sikkasztás nem történt. A hatóság arra az álláspontra jutott, hogy a vállalkozó és a megrendelők között elszámolási vita áll fenn. Igazuknak polgári peres úton szerezhetnek csak érvényt.
A pórul jártak most a facebook-on keresik sorstársaikat, mert úgy vélik, együttes erővel könnyebben felléphetnek a vállalkozókkal szemben.