Nem nehéz kitalálni, hogy mit csinált a pénzzel...
Sokaknak az az álma, hogy egyszer megnyerje a lottó főnyereményét. Így volt ezzel a legfiatalabb lottónyertes is. Azonban egy rossz döntése örökre megváltoztatta az életét.
2003-ban Callie Rogers eladóként dolgozott a helyi boltban, mindössze 3,60 fontot (közel 1800 forint) keresett óránként, amikor úgy döntött, hogy kockáztat és részt vesz a heti nemzeti lottójátékon. A tinédzser egyik napról a másikra milliomossá vált, miután 1,875 millió fontot (majdnem 1 milliárd forint) nyert - ami bárkinek is őrületes összeg lenne, nemhogy egy fiatalnak, aki még csak most kezdi az életet.
Azonban néhány év múlva a nő lottónyereménye teljesen eltűnt. Így Rogers végül gondozóként helyezkedett el, miután visszatért az oktatásba, és szerényebb évi 12 ezer fontot (közel 6 millió forint) keresett. Joggal merül fel a kérdés, de mi lett a pénzzel?
Nem nehéz kitalálni... Miután átvette nyereményét, Callie nem vesztegette az idejét, a pénzből feljavította életkörülményeit, és mintegy félmillió fontot költött saját, valamint barátai és családja otthonára. További 550 ezer fontot ruhákra, tetoválásokra és utazásra. Egy sor plasztikai műtétet is ebből fedezett, többek között 18 ezer fontot arra, hogy megcsináltassa a mellét.
Távoli rokonoknak és barátok barátainak adtam pénzt. Húszezer fontot adtam kölcsön itt, és 13 ezer fontot ott. Soha nem kapnám vissza
- mondta még 2019-ben a nő, akinél később drogfüggőség is kialakult és több ezer fontot költött minőségi tudatmódosító szerekre.
A most 37 éves Callienek nemrég született meg az ötödik gyermekét, és a történtek óta sokkal egyszerűbb életet él. Legkisebb gyermeke, egy Navie-Nicola nevű lánya születését a Facebookon jelentette be, több képet is megosztva a csecsemőről a képaláíráshoz ezt írta: „Az élet legjobb öt hete, hogy szeretünk téged, a mi kis babunk”.
Az ilyen és ehhez hasonló esetek elkerülése érdekében az Egyesült Királyság nemzeti lottón való részvételének alsó korhatárát azóta 16-ról 18 évre emelték - emlékeztet cikkében a Ladbible.