Ennek fele sem tréfa.
Talán nincs olyan ember a világon, aki ne rémálmodott volna már. Bizonyára emlékszünk gyermekkorunk rémülten átforgolódott éjszakáira: amikor rettegtünk az elalvástól, mert attól féltünk, hogy álmainkban, éjjel visszatér az a rettenetes alak, aki a sötétségben a félelmeinkből táplálkozik. Amióta világ a világ, azóta tudunk a rémálmokról, amelyet a felnőttek hajlamosak gyermekded apróságnak kezelni. Ez azonban véresen komoly dolog, és akár halálhoz is vezethet.
A kutatások bebizonyították, hogy a rémálmok kb. 3-4 éves kortól jelentkeznek, és gyerekkorban viszonylag gyakoriak. Ahogy pedig haladunk előre a korban, úgy egyre ritkábbá válnak egészséges esetben. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a felnőtt emberek nem rémálmodhatnak. Nagyon is, sőt szélsőséges esetben akár bele is lehet halni. 40 éves a Rémálom az Elm utcában, ezzel kapcsolatban pedig felfrissítették a rémálmokkal kapcsolatos kutatásokat.
A felnőtt emberekre leginkább akkor jellemző a rémálmodás, ha fokozott stressznek vannak kitéve, ha depressziósak, feszültek, vagy konstans módon félnek vagy aggódnak valami miatt. Ilyenkor rémálmok alakulhatnak ki. Ezt felerősítheti az alkohol, illetve különféle tudatmódosító szerek: ha ilyeneket fogyasztunk, megsokszorozódik az esélye annak, hogy rémálmodni fogunk. Az emberek arra voltak kíváncsiak, hogy a valóságban is megtörténhet-e az, hogy ha álmainkban meghalunk (pl. Freddy Krueger megöl bennünket), akkor tényleg meghalhatunk-e. A kutatók hangsúlyozták, hogy bár ez meglehetősen ritka, azért nem példátlan. Ha ugyanis valamilyen súlyos betegséggel küzdünk (pl. szívbetegség vagy légzési zavarok), akkor a rémálom okozta hirtelen ijedtség a halálunkhoz is vezethet - írja a DailyStar.
Egészen más a helyzet, ha alaki alvásparalízisben szenved. Ez komoly rendellenességnek számít, amivel mindenképpen orvoshoz kell fordulnunk!